HORÚCA SPRÁVA! Rusko zaradilo Slovensko na zoznam NEPRIATEĽSKÝCH krajín!

Ruská vláda rozšírila zoznam nepriateľských zahraničných štátov o Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko.

Príslušný dekrét podpísal predseda vlády Michail Mišustin.

Cieľom rozhodnutia kabinetu je implementovať dekrét ruského prezidenta Vladimira Putina z 23. apríla 2021 o opatreniach na ovplyvňovanie znepriatelených krajín.

Vládny dokument uvádza aj počet osôb nachádzajúcich sa na území Ruska, s ktorými môžu diplomatické misie nepriateľských krajín a ich konzulárne úrady uzatvárať pracovné zmluvy.

Grécko má tento limit stavený na 34 ľudí, Dánsko na 20 a Slovensko na 16. Slovinsko a Chorvátsko už na svojich diplomatických misiách a konzulárnych úradoch nemôžu zamestnávať miestnych zamestnancov.

Ruská vláda upozornila, že tento zoznam nie je konečný a „s prihliadnutím na prebiehajúce nepriateľské akcie cudzích štátov namierené proti ruským misiám v zahraničí“ sa môže rozšíriť.

V máji minulého roka boli podobné obmedzenia uvalené na diplomatické zastúpenia Spojených štátov a Českej republiky.

RIA Novosti pripomenula, že tieto opatrenia stanovuje prezidentský výnos z 23. apríla 2021.

Ruská vláda v marci 2022 schválila zoznam cudzích štátov a území, ktoré podnikli voči Rusku nepriateľské kroky. Na tomto zozname je 48 krajín: Austrália, Albánsko, Andorra, Spojené kráľovstvo, všetky členské štáty EÚ, Island, Kanada, Lichtenštajnsko, Mikronézia, Monako, Nový Zéland, Nórsko, Kórea, San Maríno, Severné Macedónsko, Singapur, USA, Taiwan, Ukrajina, Čierna Hora, Švajčiarsko a Japonsko.

zdroj: radiosputnik.ria.ru

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com