HORÚCA SPRÁVA! Rusko vyhostilo troch pracovníkov slovenského veľvyslanectva v Moskve!

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) považuje vyhostenie troch pracovníkov Veľvyslanectva SR v Moskve za neopodstatnený krok. TASR o tom informoval hovorca rezortu diplomacie Juraj Tomaga.

„MZVEZ SR to považuje za neopodstatnený krok, nakoľko slovenskí diplomati, na rozdiel od ruských diplomatov v SR, všade vo svete striktne dodržiavajú Viedenský dohovor o diplomatických stykoch a diplomatické zvyklosti,“ konštatoval slovenský rezort diplomacie. Ten o vyhostení pracovníkov Veľvyslanectva SR v Moskve informovala Ruská federácia.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok (14.3.) rozhodlo o vyhostení troch pracovníkov Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR. Dôvodom bolo ich pôsobenie v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch. Slovensko k tomuto kroku pristúpilo na základe vyhodnotenia slovenských spravodajských služieb. V súvislosti s vyšetrovaním vyzvedačstva a korupcie prepojenej s Ruskou federáciou zadržala polícia viacero osôb. Spravodajskí dôstojníci ruskej vojenskej rozviedky GRU mali pôsobiť pod krytím diplomatickej misie ambasády.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová vo štvrtok (17.3.) v nadväznosti na krok Slovenska uviedla, že vyhostenie ruských diplomatov povedie k degradácii bilaterálnych vzťahov medzi oboma krajinami.

zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com