HORÚCA SPRÁVA! Rusko uvalilo sankcie na prezidenta USA Joea Bidena!

Rusko uvalilo sankcie na prezidenta USA Joea Bidena alebo šéfa diplomacie Antonyho Blinkena. Na sankčnom zozname, ktorý je k dispozícii na webovej stránke diplomatického oddelenia ruského ministerstva zahraničných vecí, je celkovo trinásť osôb.

Na sankčnom zozname sú okrem iných aj Bidenov syn Hunter, bývalá ministerka zahraničných vecí a prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, súčasný minister obrany Lloyd Austin, riaditeľ CIA William Burns a hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení uviedlo, že toto opatrenie bolo prijaté v reakcii na sériu bezprecedentných sankcií, ktoré okrem iného zakazujú najvyšším predstaviteľom Ruskej federácie vstup do Spojených štátov.

„Je to nevyhnutný dôsledok extrémne rusofóbneho postoja súčasnej americkej administratívy, ktorá v zúfalej snahe udržať si americkú hegemóniu zahodila všetku slušnosť,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Washington v utorok rozšíril zoznam sankcií voči Rusku a Bielorusku.

Na zoznam pridala ďalších členov ruského vojenského vedenia, čo znamená, že všetky ich aktíva v Spojených štátoch budú zmrazené a Američania alebo americké spoločnosti s nimi nebudú môcť obchodovať.

Európska únia tiež zaviedla ďalšie sankcie voči Rusku. Sankcie zakazujú napríklad vývoz luxusného tovaru alebo investície do ruského energetického sektora.

zdroj: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com