HORÚCA SPRÁVA! Rusi zhodili bombu na divadlo v Mariupole, vo vnútri sa skrývalo asi tisíc ľudí!

Na divadlo v Mariupole bola zhodená bomba, informuje agentúra Reuters. Vnútri divadla sa nachádzal bombový kryt, v ktorom sa v tom čase ukrývalo asi 1 000 ľudí. Zničenie divadla už na Twitteri potvrdil minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba, ktorý uviedol, že ruská armáda musela vedieť, že sa v budove skrývajú civilisti.

Fotografie z miesta ukazujú, že divadlo je v podstate zrovnané so zemou.

Poslankyňa ukrajinského parlamentu Inna Sovsunová pre CNN potvrdila, že ruské sily zhodili na divadlo v Mariupole veľkú bombu.

Útok potvrdil aj šéf diplomacie Kuleba: „Ďalší hrozný vojnový zločin v Mariupole. Masívny ruský útok na divadlo Drama, kde sa ukrývali stovky nevinných civilistov. Budova je teraz úplne zničená. Rusi nemohli nevedieť, že ide o civilný úkryt. Zachráňte Mariupol! Zastavte ruských vojnových zločincov!“

Podľa dostupných informácií bol vchod do krytu zničený, takže ak ľudia prežili, bude veľmi ťažké ich nájsť. Zástupca starostu Mariupola Serhij Orlov pre britskú BBC uviedol, že v kryte sa ukrýva 1000 až 1200 ľudí.

Ruské ministerstvo obrany poprelo bombardovanie divadla. Uviedla, že budova bola provokáciou a že ju vyhodili do vzduchu samotní Ukrajinci.

Tesne pred útokom začali ruské médiá informovať o tom, že budova divadla sa využíva ako tajná základňa práporu Azov, ktorý Rusi považujú za skupinu nacistov. Civilisti, ktorí sa tam ukrývali, mali údajne slúžiť len ako krytie. Rusi vyskúšali rovnakú stratégiu, keď bombardovali detskú nemocnicu a pôrodnicu v Mariupole.

„Nedá sa slovami opísať miera krutosti a cynizmu, s akou ruskí okupanti ničia civilné obyvateľstvo (…) ženy, deti, starci zostávajú na muške nepriateľa. Ide o úplne neozbrojených pokojných ľudí,“ uviedla mestská rada vo svojom vyhlásení.

Počet obetí nie je známy. Prácu záchranárov komplikuje neustále bombardovanie mesta.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: edition.cnn.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com