Horúca správa: Rakúsko zasiahlo silné zemetrasenie, zasiahlo aj Slovensko!

K zemetraseniu s magnitúdou 4,7 došlo v utorok večer v oblasti južne od rakúskej metropoly Viedeň. Otrasy bolo cítiť vo veľkých častiach Rakúska i v okolitých krajinách vrátane Slovenska, informovali rakúske médiá. Správy o škodách sa zatiaľ neobjavili.

Rakúsky Centrálny úrad pre meteorológiu a geodynamiku (ZAMG) oznámil, že epicentrum zemetrasenia o 18.25 h sa nachádzalo pri meste Neunkirchen v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. V oblasti epicentra by podľa ZAMG mohli pri takýchto otrasoch vzniknúť aj menšie škody na budovách, uvádza na svojom webe stanica ORF.

Denník Kurier napísal, že zemetrasenie výrazne pocítili aj v spolkovej krajine Burgenland, vo Viedni i v dolnorakúskej metropole St. Pölten, pričom hlásenia o zacítení otrasov prišli dokonca aj z Bratislavy.

Svedkovia informovali, že v okolí epicentra bolo počuť aj dunenie.

Zemetrasenie, ku ktorému došlo v utorok večer v oblasti južne od rakúskej metropoly Viedeň, bolo cítiť aj v Bratislave. Pre TASR to potvrdil Kristián Csicsay z Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied s tým, že z hlavného mesta majú vyplnený aj prvý makroseizmický dotazník. Zemetrasenie zaznamenala aj národná sieť seizmických staníc.

 

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com