HORÚCA SPRÁVA! Putin sa znovu vyhráža západu: Skúste niečo a reakcia bude blesková!

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu varoval pred bleskovou reakciou Moskvy na snahy tretích krajín zasahovať na Ukrajine.

Rozhodnutia o tom, ako bude takáto reakcia vyzerať, už boli prijaté, varoval Putin v stredu počas vystúpenia pred poradným výborom ruského parlamentu v Petrohrade.

Ak sa Rusko ocitne v nebezpečenstve, napríklad kvôli intervencii Západu na Ukrajine, použije prostriedky, ktoré zatiaľ nie sú dostupné jeho protivníkom, povedal Putin podľa agentúry TASS.

„Ak sa niekto rozhodne zasiahnuť do prebiehajúcich udalostí na Ukrajine zvonku a vytvorí tak pre nás neprijateľnú strategickú hrozbu, mal by vedieť, že naša reakcia bude rýchla ako blesk. Máme nástroje. Nástroje, ktorými sa nemôže pochváliť nikto iný. Nebudeme sa nimi však chváliť, ale v prípade potreby ich použijeme,“ povedal Putin.

Čo presne tým myslel, ruský prezident nešpecifikoval. Ako príklad však uviedol najnovšie hypersonické rakety Kizhal, ktoré je ťažké zničiť pre ich rýchlosť a premenlivú trajektóriu letu.

Západ zatiaľ nemá vo svojom arzenáli podobnú zbraň a štandardné protilietadlové systémy by pravdepodobne nestačili.

Putin počas svojho prejavu v Petrohrade hovoril aj o vplyve západných hospodárskych sankcií. Uviedol, že ruská ekonomika odolala novým sankciám, ktoré Západ zároveň považuje za zdrvujúce. Dodal, že Rusko na tieto „nešikovné“ pokusy odpovie zavedením veľkej slobody a otvorenosti pre podnikanie.

Západné krajiny prijali sankcie v reakcii na vojenskú inváziu Ruska na Ukrajinu, ktorá sa začala koncom februára.

zdroj: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com