Horúca správa: Prezident Ukrajiny Zelenskyj navrhol Rusom jednanie v Bratislave

Ruská delegácia pricestovala do bieloruského mesta Gomeľ na rokovania so zástupcami Ukrajiny, ktorú Rusko napadlo.

Informovala o tom v nedeľu agentúra Ria Novosti s odvolaním sa na hovorcu prezidenta Dmitrija Peskova.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však rokovania s Rusmi na bieloruskej pôde odmietol a navrhol napríklad stretnutie v Bratislave, informovala tlačová agentúra Unian.

Ruskú delegáciu tvoria zástupcovia ministerstva zahraničných vecí, ministerstva obrany a prezidentskej administratívy.

„Rusko je pripravené na rokovania, čakáme na Ukrajincov,“ citovala agentúra hovorcu Peskova.

Zelenskyj však oznámil, že nechce rokovať s ruskou delegáciou, ak sa rozhovory budú konať v Bielorusku, ktoré sa podieľa na agresii voči jeho krajine. Bol by otvorený rokovaniam na inom mieste.

Namiesto Bieloruska navrhol Zelenskyj ako konkrétne možné miesta rokovaní hlavné mestá Turecka (Istanbul), Azerbajdžanu (Baku) alebo Poľska (Varšava).

Rusko zaútočilo na Ukrajinu a tvrdí, že ide o špeciálnu operáciu zameranú na demilitarizáciu a odnárodnenie krajiny. V skutočnosti sa ruské vojská snažia obsadiť krajinu, ktorej armáda a obyvateľstvo kladú invázii odpor.

Obliehanie Kyjeva je neúspešné, ale ruské invázne jednotky sa dostali do Charkova, kde prebiehajú pouličné boje. Z iných oblastí sú hlásené ťažké boje.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

ZDROJ: RIA.RU, UNIAN, novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com