HORÚCA SPRÁVA: Povodne na Slovensku majú prvú obeť. V okrese Kežmarok sa utopil mladý muž

Spread the love

Povodňová situácia je na Slovensku aj naďalej pomerne kritická. Dážď stále neutícha a intenzívny lejak sužuje celé naše územie a to aktuálne predovšetkým západné Slovensko, kde za uplynulých 12 hodín spadlo najviac zrážok.

 

V obci Jezersko v okrese Kežmarok bol v stredu nájdený utopený muž (†26).

Rozvodnený potok muža strhol ešte počas včerajšieho večera, následne po ňom vyhlásili pátranie.

Pravdepodobne ho strhla dravá rieka, keď prechádzal cez miestnu drevenú lávku alebo sa na nej pošmykol. Mrazivo v tejto súvislosti vyznieva informácia o jeho poslednom telefonáte pred smrťou. “Išiel z práce domov. Vystúpil z autobusu a volala mu jeho mama, aby si neskracoval cestu cez drevenú lávku, ale šiel po asfaltovej ceste dookola. No zrejme neposlúchol,” vraveli miestni. Nebohý vystúpil na zastávke Na Tehli medzi Reľovom a Spišskými Hanušovcami a išiel smerom k bydlisku.

Ako informovali horskí záchranári, jeho telo našli dnes dopoludnia.

Aktuálna vlna povodní tak má na Slovensku prvú potvrdenú obeť a kritická situácia by mala pretrvávať až do dnešného večera. Zrážky v nočných hodinách ustanú, no ďalšie sa už teraz chystajú na naše územie a dorazia zajtra popoludní od juhu, pričom opäť budú výdatnejšie a môžu dočasne zvýšiť hladiny vodných tokov.

 

 

You Might Also Like