Horúca správa! Od zajtra sú platné tieto nové prísne opatrenia, ako hromadné podujatia, rúška budú opäť povinné aj v exteriéri…

Spread the love

Ústredný krízový štáb rozhodol o nových opatreniach proti šíreniu koronavírusu. Situácia na Slovensku sa posledné týždne výrazne zhoršuje.

Vláda zakázala hromadné podujatia s výnimkou sobášov, pohrebov a zasadnutí orgánov verejnej moci. Svadobné oslavy budú zakázané.

Reštaurácie a bary môžu byť otvorené len do 22. hodiny. V obchodoch sa znova pristúpi k obmedzeniu počtu zákazníkov. Povolený bude jeden zákazník na 10 metrov štvorcových. Tak isto budú musieť dodržiavať odstupy a nosenie rúšok.

Ústredný krízový štáb predloží na rokovanie vlády návrh, aby vyhlásila núdzový stav.

Od zajtra sú platné tieto nové prísne opatrenia, ako hromadné podujatia, rúška budú opäť povinné aj v exteriéri. Opatrenia by mali platiť od 1.októbra.

Hromadné podujatia:

– zakážu sa podujatia s viacerými výnimkami ako rodinné, firemné, športové, kultúrne, spoločenské a cirkevné podujatia. Pri rodinných oslavách odporúčajú, aby ich preložili na vhodnejšiu dobu. “Ľudia sa môžu zúčastniť na krste, obrade, pohrebe, sobáši,” vyhlásil Matovič s tým, že počty zúčastnených sú ešte predmetom rokovaní Ústredného krízového štábu. O výsledkoch budú Matovič a spol. informovať neskôr. “Ani omše sa nebudú konať,” doplnil Mikas.

Prevádzky verejného stravovania:

– otváracia doba – 6.00 – 22.00. V prípade predaja cez okienko alebo rozvozu je povolená nonstop prevádzka. Premiér Matovič vyzval, aby zákazníci počas pobytu v reštaurácii alebo v bare mali na tvári rúško, s výnimkou konzumácie jedla a nápojov.

– do platnosti vstúpi obmedzenie 10 metrov štvorcových na zákazníka, odporúča sa dodržiavať 2-metrový odstup medzi zákazníkmi, hlavne pri pokladniach. Matovič bude od obchodov vyžadovať, aby na základné hygienické pravidlá dohliadal pracovník na to určený.

Rúška:

Školáci a študenti druhého stupňa základných škôl a na stredných školách budú musieť aj naďalej nosiť rúška. Na prvom stupni budú odporúčané.

Povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri opäť vstúpi do platnosti. Nosiť sa však bude v prípade, ak rozstupy medzi ľuďmi budú menšie ako dva metre.

 

Správu budeme aktualizovať.

You Might Also Like