Horúca správa: Občan má svoj zdravý rozum a ten bliká už na červeno… dokedy to vydržíme Slováci???

Nekompetentnosť vlády Igora Matoviča už presahuje všetky medze. Dennodenné zmätočné a vydieračské rozhodnutia dostávajú ľudí pomaly, ale isto do šialenstva. Začína sa posledný mesiac v roku a rokovacích dní v parlamente zostáva už len pár.

Zase sa budú schvaľovať zákony bez rozmyslu a bez vypočutia si opozičných poslancov. Nie sú to len hocijaké zákony, ale zákony, ktoré budú určovať ďalší vývoj a smerovanie Slovenska.

Na stole je napríklad zákon o budúcoročnom rozpočte. V ňom sa nerátajú eurá v jedno-eurovkách, ale v stámiliónoch a miliardách. Terajšia vláda si význam rozpočtu očividne neuvedomuje. V opačnom prípade by tomu venovala omnoho väčšiu pozornosť. Keby minulá vláda takýto zákon navrhla v skrátenom konaní, tak by ju boli zakopali pod čiernu zem a oháňali sa minimálne medzinárodnými auditmi a podobne. Teraz o štátnom rozpočte vôbec nepočuť. Veď Covid-19 a návrh o povinnom očkovaní prekryje všetko. Skutočnosť, že sa dôchodcom nebude pridávať na dôchodkoch, prešli zas len „klasickými výhovorkami“ – lebo kríza, lebo prázdna špajza a podobne. Deti do škôl pustia len, keď sa vydieraní rodičia podvolia. A napokon to aj tak nebude nič platné, lebo koalícia si povie – a vôbec načo, predsa budúcnosť múdrych nepotrebuje. Budeme postavení na úroveň robotov.

Začína sa aj zimná sezóna v rekreačných strediskách. Nikto im však nepovedal, čo majú robiť, či majú čakať na sneh alebo môžu zasnežovať. Očividne ich nechajú urobiť všetko pre to, aby sezónu spustili a keď sa finančne i silami vyčerpajú, jednoducho dostanú podpásovku a strediská im zatvoria.

Slovenská národná strana poukazuje aj na to, že riešenie generálneho prokurátora a špeciálneho prokurátora začína nadobúdať podobu vážnych sporov v koalícii. Či dôjde k nejakej dohode bude jasné naozaj až po hlasovaní. Dovtedy je isté iba to, že isté nie je nič. Takéto strmhlavé kotrmelce a manévre žiadna normálna vláda na svete nerobí. Aspoň nie vedome. Je to totiž vizitka úplného amaterizmu a diletantizmu zároveň. A kombinácia takýchto „izmov“ môže byť pre osud Slovenska fatálna.

V celom gulášovom politickom dianí ostáva na samom chvoste občan. Ale ak si koalícia myslí, že trpezlivosť občanov je nekonečná a možno ju podchvíľou ešte naťahovať, tak sa veľmi mýli. Občan má svoj zdravý rozum a ten bliká už na červeno… dokedy to vydržíme Slováci???

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com