Horúca správa: Nemecko vyšle na Slovensko svojich vojakov!

Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová oznámila vyslanie nemeckých vojakov na Slovensko a podľa agentúry DPA Nemecko pošle na Slovensko aj systém Patriot.

Lambrechtová hovorila pre televíziu ZDF o nasadení jednotiek na Slovensku. Povedala, že krajina sa zapojí do protivzdušnej obrany. Lambrechtová o tom hovorila so slovenským ministrom obrany Jaroslavom Naďom, uviedol Der Spiegel.

Hovorca ministerstva obrany predtým uviedol, že Nemecko okrem vyslania niekoľkých lodí uvažuje o umiestnení protilietadlových raketových systémov Patriot vo východnej Európe.

Krajiny NATO sa už v uplynulých týždňoch snažili výrazne posilniť svoju prítomnosť vo východnej Európe po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin vyslal k hraniciam Ukrajiny desaťtisíce vojakov. Invázia sa potom začala vo štvrtok. Nemecko už zvýšilo svoj kontingent v Litve na takmer tisíc vojakov. V reakcii na ruskú inváziu Bundeswehr vo štvrtok zdvojnásobil počet stíhačiek Eurofighter umiestnených v Rumunsku na účely vzdušného dozoru.

Nemecko už predtým zvýšilo svoj kontingent v Litve na takmer 1 000 vojakov.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: spiegel.de

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com