HORÚCA SPRÁVA! NATO plánuje vojenské cvičenia po celej Európe na odstrašenie Ruska!

Desaťtisíce vojakov NATO a ďalších severoatlantických krajín sa v nadchádzajúcich týždňoch zúčastnia na sérii vojenských cvičení v Európe, ktorými sa západné krajiny snažia odradiť Rusko od agresie.

Cvičenia s podporou lietadiel, tankov, delostrelectva a obrnených vozidiel sa uskutočnia vo Fínsku, Poľsku, Severnom Macedónsku a pozdĺž estónsko-lotyšskej hranice. Zúčastnia sa na nich jednotky NATO a spoločných expedičných síl, ktorých súčasťou sú aj krajiny, ktoré nie sú členmi NATO – Fínsko a Švédsko.

„Rozsah nasadenia spolu s profesionalitou, výcvikom a obratnosťou britskej armády zabráni agresii v rozsahu, aký Európa v tomto storočí nezažila,“ uviedol vo vyhlásení generálporučík Ralph Wooddisse, veliteľ britskej poľnej armády.

Nasadenie sa začne tento týždeň vo Fínsku, kde sa vojaci z USA, Veľkej Británie, Estónska a Lotyšska zúčastnia na cvičení Arrow s cieľom zlepšiť ich schopnosť spolupracovať s fínskymi silami.

Tento týždeň sa tiež približne 4 500 vojakov zúčastní na cvičení Swift Response, ktoré bude zahŕňať výsadky parašutistov a útoky z vrtuľníkov v Severnom Macedónsku. Na operácii sa zúčastnia sily z USA, Veľkej Británie, Albánska, Francúzska a Talianska.

Budúci mesiac sa 18 000 vojakov NATO vrátane síl z Británie, Francúzska a Dánska zúčastní na cvičení Ježko na estónsko-lotyšskej hranici.

Koncom mája sa približne 1 000 britských vojakov pripojí k jednotkám z 11 ďalších krajín na cvičení Defender v Poľsku.

zdroj: nbcboston.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com