HORÚCA SPRÁVA: Minister zdravotníctva Lengvarský prezradil, kedy by sa mohli zrušiť všetky opatrenia!

Do bežných koľají by sa život na Slovensku po pandémii mohol dostať na konci marca. Predpokladá to minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský , ktorý pred stredajším rokovaním vlády naznačil termín zrušenia protipandemických opatrení.

„Absolvovali sme včera konzílium aj za účasti premiéra, hovorili sme spolu o situácii po odznení vlny omikronu a prvom nástrele opatrení s tým, že v princípe by sme koncom marca mohli byť v režime, ktorý by umožňoval bežný život občanom,“ povedal minister.

Predseda vlády Eduard Heger pred rokovaním vládneho kabinetu poznamenal, že hoci pozitivita na Slovensku stúpa, nie je to nič, čo by sa neočakávalo. Je rád, že počty ľudí na umelých pľúcnych ventiláciách klesajú.

Presný dátum pred stredajším rokovaním vlády zatiaľ povedať nevedel, bude vraj závisieť aj podľa ďalšieho vývoja situácie.

„Smerujeme k tomu a predbežná diskusia je nastavená tak, že keď budeme vidieť kulmináciu na Slovensku a potvrdí sa táto kulminácia a pokles zrejme v období desiatich dní, budeme vedieť prísť k výraznému uvoľneniu,“ povedal premiér.

Premiér predpokladá, že sa upustí od všetkých opatrení, čiže by podľa jeho slov došlo k uvoľneniu prevádzok pre všetkých ľudí.

„Prevádzky by sme uvoľnili pre všetkých ľudí. Posledná vec, ktorou budeme disponovať, bude nosenie respirátora,“ uviedol.

„Ten chráni na viac ako 70 percent pred nákazou,“ doplnil Heger s tým, že očkovanie ostáva najlepšou prevenciou pred covidom.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com