HORÚCA SPRÁVA: Krízový štáb navrhol vyhlásiť núdzový stav a sprísňuje tieto opatrenia.

Spread the love

Povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri opäť vstúpi do platnosti. Nosiť sa však bude v prípade, ak rozstupy medzi ľuďmi budú menšie ako dva metre.

Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia na Slovensku. Zakázané budú všetky hromadné podujatia s výnimkou obradov svadby, pohrebu a krstu, zasadnutí orgánov verejnej moci a podujatí, kde budú mať všetci negatívny test. Reštaurácie a iné prevádzky verejného stravovania budú môcť byť otvorené len v čase od 6:00 do 20:00, a to len tie, v ktorých sa sedí. V obchodoch a obchodných domoch sa obmedzí počet zákazníkov podľa plochy. Školáci od druhého stupňa základnej školy vyššie budú mať naďalej povinnosť nosiť rúška. Opatrenia dnes navrhol prijať Ústredný krízový štáb. Platiť by mali od 1. októbra.

Pre prvý stupeň základnej budú rúška vysoko odporúčané. V exteriéri budú rúška povinné v prípade, že sa človek od cudzích ľudí nachádza na vzdialenosť menšiu ako dva metre.

V obchodoch a obchodných domoch budú naďalej povinné rúška, dezinfekcia rúk a budú platiť dvojmetrové odstupy. Plus bude obmedzený počet zákazníkov podľa veľkosti prevádzky – jeden zákazník na plochu 10 metrov štvorcových. Opatrenia by mali kontrolovať zamestnanci obchodu či obchodného domu pri vstupe.

Ústredný krízový štáb tiež požiada vládu, aby vyhlásila núdzový stav na Slovensku. Ten by mal platiť všeobecne, nielen na oblasť zdravotníctva ako počas prvej vlny. Zaoberať sa tým bude vláda v stredu.

Rakúsko a Maďarsko ostanú naďalej medzi menej rizikovými krajinami vzhľadom na to, že aj na Slovensku sa zhoršila epidemiologická situácia.

 

správu budeme aktualizovať…

 

SLOVENSKO SPRÍSNI OPATRENIA, ÚSTREDNÝ KRÍZOVÝ ŠTÁB NAVRHOL VYHLÁSIŤ NÚDZOVÝ STAVDôvodom je zhoršujúca sa…

Zveřejnil(a) Ministerstvo vnútra SR dne Pondělí 28. září 2020

zdroj: fb Ministerstvo vnútra SR

You Might Also Like