HORÚCA SPRÁVA! Krížnik Moskva sa potopil! Je to najväčšia strata ruského námorníctva

Ruský krížnik Moskva sa potopil. S odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany o tom vo štvrtok večer informovali ruské tlačové agentúry TASS a RIA Novosti. Vlajková loď Čiernomorskej flotily sa zúčastnila na invázii na Ukrajinu.

Loď sa potopila počas vlečenia počas búrky. „Počas vlečenia krížnika Moskva do určeného prístavu loď stratila stabilitu v dôsledku poškodenia trupu spôsobeného detonáciou munície v dôsledku požiaru. Uprostred silnej búrky sa loď potopila,“ uviedlo podľa agentúry TASS ruské ministerstvo obrany.

Ukrajinské úrady predtým uviedli, že plavidlo bolo zasiahnuté a poškodené protilodnými raketami Neptún. Rusko priznalo vážne poškodenie lode, ale neuviedlo, že problémy boli spôsobené zahraničným útokom. Podľa ruského ministerstva na palube vybuchla munícia.

Rusko tiež tvrdilo, že krížnik bol spôsobilý na plavbu a jeho hlavné zbrane neboli poškodené. Posádka bola údajne evakuovaná na neďaleké lode Čiernomorskej flotily. Ostatné lode mali loď odtiahnuť do prístavu, zrejme Sevastopoľa.

Podľa verejne dostupných satelitných snímok sa krížnik 10. apríla nachádzal severozápadne od Sevastopola. Jeho poslednú polohu nebolo možné určiť pomocou satelitu kvôli veľkej búrke nad Čiernym morom.

BBC už skôr na svojej webovej stránke uviedla, že ak sa potvrdia správy o vážnom poškodení krížnika Moskva – najťažšie vyzbrojenej lode Čiernomorskej flotily – po ukrajinskej intervencii, bude to najväčšia bojová strata ruského námorníctva od druhej svetovej vojny. Vtedy nemecké bombardéry potopili bojovú loď Marat.

Podľa ukrajinskej tlačovej agentúry Unian sa krížnik Moskva stal neslávne známym na začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Posádka tohto plavidla vtedy vyzvala ukrajinských obrancov Hadieho ostrova, aby sa vzdali. Ukrajinskí vojaci to však odmietli s nevybíravými slovami. „Ruská vojnová loď, choď do pr*ele,“ kričal vtedy jeden z Ukrajincov.

zdroj: ft.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com