HORÚCA SPRÁVA! Dušana Dědečka, ktorý opitý za volantom usmrtil päť mladých ľudí, prepustili na slobodu!

Obvinený Dušan Dědeček, ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, bude stíhaný na slobode.

Vo štvrtok večer ho prepustil zo zadržania sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť.

Prokurátor žiadal útekovú aj preventívnu väzbu, proti rozhodnutiu súdu podal sťažnosť.

Policajný prezident Štefan Hamran v pondelok (3. 10.) vyhlásil, že vodič bol po nehode agresívny. „Je zarážajúce, že vodič je schopný sa dopustiť niečoho takéhoto a potom ešte agresívne vystupuje smerom k policajtom alebo k zdravotníckemu personálu,“ uviedol.

Právny zástupca obvineného Jiří Kučera pred rozhodovaním sudcu povedal, že obvinený je z toho veľmi deprimovaný a zronený. „Uvedomuje si to, že nemal tak konať,“ dodal.

Na otázku, či sa vyjadril aj k svojmu agresívnemu správaniu na mieste Kučera reagoval, že vychádza z uznesenia o vznesení obvinenia, kde jeden príslušník hasičského a záchranného zboru hovorí opak.

„Že bol slušný a že len povedal príslušníkom polície, že je chorý,“ citoval Kučera a dodal, že je naozaj chorý a má viacero diagnóz. Ako pokračoval, orgány činné v trestnom konaní vypočuli veľké množstvo osôb, „a nikde som nečítal, že by bol agresívny. Aspoň v uznesení o vznesení obvinenia.“

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com