HORÚCA SPRÁVA! Dodávka vrazila v centre mesta na terasu reštaurácie a zranila šesť ľudí!

V piatok krátko pred 13.00 hod. narazila dodávka vysokou rýchlosťou do terasy reštaurácie City Pizza a hostinca Le Corbeau na ulici Sint-Michielsstraat v centre Bruselu.

Podľa prvotných informácií bolo zranených šesť ľudí. Niektorí svedkovia podľa RTBF tvrdia, že išlo o úmyselný čin. Muža podozrivého z nárazu dodávkou do terasy reštaurácie v Bruseli zatkli.

Podľa svedkov dodávka vošla vysokou rýchlosťou a s piskotom pneumatík na terasu, kde v tom čase obedovali ľudia. Väčšina ľudí, ktorí boli v tom čase na terase, stihla včas uskočiť. Zranenia sú preto len ľahké, uviedol Walter Derieuwa z hasičského zboru.

„Vodič dodávky vbehol na terasu,“ potvrdila pre nieuwsblad.be hovorkyňa bruselskej polície Ilse Van de Keereová. „Po zrážke vodič ušiel. V súčasnosti sa po ňom intenzívne pátra. Pri jeho hľadaní pomáha vrtuľník,“ dodala.

Podľa portálu RTBF.be bola dodávka nájdená opustená a prehľadávajú ju pyrotechnici, čo je v takýchto situáciách štandardný postup.

Motívy vodiča zatiaľ nie sú jasné. Niektorí svedkovia tvrdia, že počuli vodiča kričať Allah Akbar (Boh je veľký). Polícia to však nepotvrdila, takže zatiaľ nie je jasné, či ide o teror.

Bruselský starosta Philippe Close na mieste nehody povedal, že „isté je, že vozidlo išlo extrémne vysokou rýchlosťou a smerovalo k terase, ale nebudem robiť závery pred vyšetrovateľmi“.

Belgická ministerka vnútra Annelies Verlindenová na Twitteri uviedla, že je „v kontakte s našimi bezpečnostnými službami. Situácia sa pozorne sleduje. Ďakujem záchranným službám za ich úsilie.“

 

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com