HORÚCA SPRÁVA: Česko sa stáva červenou krajinou! Po návrate sa musíte preukázať testom alebo ísť do karantény.

Spread the love

Tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus priamo z rokovania informoval, že susedné Česko pre zvýšený počet prípadov koronavírusu zaraďujeme na tzv. červený zoznam.

 

Na Facebooku to avizoval štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus. Do platnosti to vstúpi 18.septembra.

“Ktokoľvek sa vráti z územia Česka s výnimkou pendlerov do 30 km od najbližšieho hraničného priechodu, študentov, pedagógov, výskumníkov, zdravotníkov, poľnohospodárov, sociálnych pracovníkov, pracovníkov v kritickej infraštruktúre, niektorých športovcov a umelcov (vraciame sa k výnimkám z jari – presnejšie budú definované v uznesení ÚVZ), musí prísť buď s negatívnym testom nie starším ako 72 hodín, alebo prostredníctvom formuláru e-hranica nastúpiť do 5 dňovej domácej karantény a následne byť testovaný. Toto sa bude kontrolovať prostredníctvom námatkových kontrol, aj tzv. “trackovania” mobilných telefónov,” spresnil Klus.

 

ONLINE INFO Z ÚSTREDNÉHO KRÍZOVÉHO ŠTÁBU: ČESKO SA VZHĽADOM NA VÁŽNY PANDEMICKY VÝVOJ STÁVA “ČERVENOU” KRAJINOU. RAKÚSKO…

Zveřejnil(a) Martin Klus dne Pondělí 14. září 2020

You Might Also Like