Horúca správa: 5km dlhý ruský konvoj tankov a obrnených vozidiel smeruje do Kyjeva!

Podľa agentúry Ukrinform ruské rakety zasiahli v pondelok večer obytný dom v ukrajinskom meste Černihiv, 150 kilometrov od Kyjeva. Rakety v noci zasiahli aj severoukrajinské mesto Žitomir, oznámilo velenie ukrajinských pozemných síl na Facebooku.

Objavili sa aj správy, že k hlavnému mestu smeruje ruský vojenský konvoj dlhý asi päť kilometrov. Podľa spravodajského servera CNN to ukazujú nové satelitné snímky. Ukrajina tiež tvrdí, že z Bieloruska na ukrajinské územie preleteli stíhačky.

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov v pondelok napísal, že vojna na Ukrajine sa stala európskou vojnou. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neskôr uviedol, že Ukrajina žiada o okamžité prijatie do Európskej únie v rámci nového osobitného postupu. Na nevyhnutnosti členstva Ukrajiny v Európskej únii sa v pondelok počas telefonického rozhovoru dohodli predsedovia českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a litovského parlamentu Viktorija Čmilytéová-Nielsenová.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

 

zdroj: ukrinform.ua

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com