Hnusí sa vám spať v ponožkách?? Ak ano, mali by ste začať premýšlať nad ich nosením…

Aj vy milujete ten pocit keď sa v zime zababušíte do perín? Najmä počas zimy si každý z nás vytiahne najhrubšie „fusakle“ či štrikované ponožky od babky a v tých chodí aj celý deň. Čínska medicína však odporúča ponožky nosiť aj počas spánku, pretože je to prospešné pre naše zdravie a pocit studených nôh v noci je to najhoršie, čo môžeme urobiť.

Čínska medicína pracuje najmä s našou vnútornou energiou, ktorá prúdi v tele – tzv. „čchi“. Problém nastáva vtedy, ak táto energia neprúdi tak ako má v našom tele a to môže spôsobiť zdravotné komplikácie (napr. problémy s krvným tlakom).

Táto energia je oslabená najmä v zimnom období kedy neprúdi správne a jej tok je oslabený takisto ako aj tok krvi v tele. Keďže naše nohy resp. chodidlá sú  od srdca naviac vzdialené, ich prekrvenie je častokrát nedostatočné. To spôsobí oslabený tok energie čchi a zníži kvalitu nášho spánku. Preto ak udržíte svoje chodidlá v teple zlepšíte tak nielen tok vnútornej energie, ale i váš spánok!

Rady ako udržať vo svojom tele správny tok čchi

1.Spánok:
Je dôležité mať dostatočný a kvalitný spánok. Ak pociťujete únavu, môže to spôsobovať nedostatok kvalitného spánku a zhoršenie toku čchi. Pre seba a svoje zdravie dbajte na to, aby váš spánok bol kvalitný a bolo ho dostatok (7-9hod.).

2.Studené nápoje:
Ak pijete studené nápoje často znižujete tak teplotu vášho tela. Samozrejme, že v letnom období potrebujeme studené osvieženie, ale s ich množstvom to nepreháňajte. Možno, že by ste to ani nepovedali, ale teplejšie nápoje vám zlepšia tok energie a tak sa budete cítiť omnoho lepšie a zdravšie.

3.Čisté telo:
Pre vaše telo je dôležité, aby bolo čisté nielen z vonku ale i z vnútra. Doprajte mu raz za čas oddych od všetkých toxínov, ktorým je vystavované. Pomáhajú rôzne detoxikačné kúry a kúpele.

4.Teplo:
Správna teplota vášho tela zabezpečí zdravý tok čchi, udržujte preto najmä v zimnom období vaše telo v teple. Ponožky cez noc sú skutočne dobrým riešením ako si zabezpečiť kvalitný spánok.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: viralitycz.tiscali.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com