Hluchá žena spadla 200 metrov zo strmého svahu, keď sa k nej dostali záchranári, nebola sama!

Turistika v horách je určite jedným z najkrajších spôsobov trávenia voľného času a nie je prekvapením, že pre niektorých ľudí je to koníček, ktorému sa venujú naplno.

21-ročná Amelia Millingová je nepočujúca, ale napriek tomu miluje výzvy a dobrodružstvo. Nedávno sa rozhodla ísť na trojdňovú túru do hôr na Aljaške. Všetko išlo dobre, až kým Amelia zrazu nestratila rovnováhu a nespadla 100 metrov po strmom zasneženom svahu, nenarazila na obrovský balvan a nespadla ďalších 100 metrov.

Po nejakom čase po páde si dievča všimlo, že sa k nej blíži nejaké zviera. Najprv si myslela, že by to mohol byť vlk. Keď však videla, že má obojok, uvedomila si, že je to pes. Husky menom Nanook mal obojok s nápisom „sprievodca“. Potom si Amelia uvedomila, že pes jej prišiel na pomoc.

Nanuk zostal s ňou a ani na chvíľu sa od nej nevzdialil. Koniec koncov, jeho úlohou bolo nájsť turistov, ktorí zišli z trasy, a priviesť ich späť na správnu cestu.

Nanuk neopustil Ameliu ani počas noci. Na druhý deň sa žena rozhodla prejsť cez rieku, bohužiaľ, prudký prúd ju začal strhávať, vtedy ju Nanuk zachránil tak, že ju vytiahol z vody za batoh. Vtedy sa Amelia rozhodla zavolať o pomoc. Vďaka vysielaču GPS sa k nej záchranári rýchlo dostali a zachránili ju.

Nanook je skutočný hrdina. Nevedno, ako by sa príbeh skončil, keby mu nepomohol a nezachránil ho. Potlesk pre tohto šikovného psa!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com