GRÖHLING: Vláda na mimoriadnom rokovaní rozhoduje o otvorení škôl, vraciame sa k pôvodnému plánu

Zdieľajte článok na

Vláda sa vracia k pôvodnému návrhu na otvorenie škôl, za ktorým je minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

 

Ten pred piatkovým mimoriadnym rokovaním vlády uviedol, že sa budú snažiť dopracovať k jeho finálnej podobe. Dodal, že riadiť proces bude musieť oni, keďže sa budú vydávať rozhodnutia, manuály a aplikovať vyhlášky hlavného hygienika Jána Mikasa.

„My už tieto veci máme nachystané, lebo boli nachystané v rámci toho plánu, takže ich budeme iba modifikovať na základe toho, ako sa teraz dohodneme,“ povedal Gröhling.

Celoplošné otváranie škôl

Na školách, ktoré sa dobrovoľne zapoja do otváranie škôl, budú môcť podľa neho vychytať technické náležitosti či problémy. Podotkol, že to môže pomôcť v januári pri celoplošnom otváraní škôl.

Pred rokovaním nechcel priblížiť detaily návrhu. „Táto téma sa posunula medzi koaličné strany a je dôležité, aby sme o tom rozhodli kolektívne ako vláda, aby sme všetci stáli za jednotným rozhodnutím. A takéto rozhodnutie následne budeme komunikovať ďalej,“ vysvetlil.

Doplnil, že rozhodnutie bude vychádzať aj z epidemiologickej situácie a na základe odporúčania epidemiológov.

Dištančné vzdelávania na vysokých školách

V čase druhej vlny pandémie je od 12. októbra prerušené školské vyučovanie na stredných školách a od 26. októbra na druhom stupni základných škôl.

Pre vysoké školy platí, že od 26. októbra do konca zimného semestra je vyučovanie dištančné. Výnimku majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl. Od 16. novembra sa v malých skupinkách do škôl mohli vrátiť žiaci základných a stredných škôl zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Rezort tiež obnovil školské vyučovanie aj na stredných špeciálnych školách, odborných učilištiach a praktických školách.

Video: Vyjadrenie ministra Gröhlinga pred rokovaním vlády

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
zdroj: webnoviny.sk

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like