Gröhling: Budúci víkend zaočkujeme oveľa viac učiteľov. Tu nájdete zoznam vakcinačných centier

Bližšie k učiteľom. Aj tak by sa dal zhodnotiť blížiaci sa druhý víkend očkovania pedagogických zamestnancov škôl. Kým počas prvého víkendu a následného týždňa bolo otvorených 14 očkovacích miest, počas blížiaceho sa víkendu sa ich otvorí až 36. Ministerstvo školstva zároveň umožní sa nahlasovať na pozície náhradníkov aj učiteľom druhého stupňa ZŠ.

Po najväčších nemocniciach, v ktorých sa zorganizovalo očkovanie pedagogických zamestnancov I. stupňa ZŠ a materských škôl minulý víkend, sa medzi očkovacie centrá určené učiteľom pripojí takmer dvadsiatka ďalších nemocníc. „Ďakujeme ministrovi zdravotníctva, nemocniciam a samosprávam, že sa podarí zvýšiť počet vakcinačných centier. 36 očkovacích miest znamená, že učitelia budú mať to svoje miesto bližšie a nebudú musieť toľko cestovať,“ uviedol pred víkendovým očkovaním šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Na mape očkovacích miest pre pedagogických zamestnancov sa tak počas nastávajúcich dní objaví Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezno, Čadca, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Myjava, Partizánske, Považská Bystrica, Prešov, Rimavská sobota, Rožňava, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov, Žiar nad Hronom a Žilina.

Zvýši sa aj počet vakcín. Na tento víkend a nadchádzajúci týždeň sa ich podarilo vyčleniť až 24 600. Podmienky na očkovanie sú stanovené rovnako, ako aj počas prvého víkendu. Prihlásiť sa na očkovanie v tejto fáze naďalej môžu:

– pedagogický zamestnanec materskej školy,

– pedagogický zamestnanec špeciálnej materskej školy,

– pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu na I. stupni základnej školy alebo v ŠkD,

– pedagogický zamestnanec v špeciálnej základnej škole,

– pedagogický zamestnanec v strednej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti,

– pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu končiaceho ročníka strednej školy

– pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu v strednej zdravotníckej škole,

– zamestnanec špeciálneho výchovného zariadenia (reedukačné centrá, diagnostické centrá a liečebno-výchovné sanatóriá).

Okrem toho, minister školstva rokuje s ministerstvom zdravotníctva aj o rozšírení zoznamu zamestnancov, ktorí majú v prvej fáze nárok na očkovanie. „Keďže pripravujeme ďalšiu vlnu očkovania pre učiteľov II. stupňa ZŠ, už teraz vytvárame aj jednoduchý systém nahlasovania náhradníkov, ktorí by v prípade výpadku učiteľov, ktorí sa nemôžu dostaviť v objednaný čas, mohli využiť vakcínu. Medzi náhradníkov sa budú môcť nahlásiť tí, ktorí už dnes učia prezenčne. Či už ako suplujúci učitelia z druhého stupňa alebo vyučujúci v skupinách 5+1,“ vysvetlil B. Gröhling.

Presné termíny pre viac ako 24 600 pedagogických zamestnancov budú zverejnené v priebehu štvrtka 18.2.2020, okamžite po ich zverejnení bude ministerstvo školstva informovať riaditeľov emailom a všetkých prostredníctvom www.minedu.sk.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com