Geniálny trik ako sa zbaviť mravcov vo Vašej domácnosti! Jednoduché a veľmi efektívne!

Skúšali ste už na nekončiace zástupy mravcov všemožné spôsoby, aby ste sa ich konečne definitívne zbavili? Vždy si myslíte, že je im koniec, potom otvorte skrinku a začína všetko nanovo.Boj s mravcami sa môže postupom času zdať ako boj márny. Chemické prostriedky možno používať nechcete, ale sami si už rady neviete? Nezúfajte.

Dnes Vám ukážeme, ako s mravce naozaj zatočiť. Poznáme hneď 3 spôsobmi. Sú jednoduché a veľmi efektívne.

NÁVOD AKO SA ZBAVIŤ mravcov:
Návnadu s kyselinou boritou
Ide o jeden z najúčinnejších prostriedkov. Uvarte vajcia a požijte jeho žĺtok. Ten zmiešajte s niečím sladkým. Pridajte napr. Cukor, džem, alebo med. Do tejto zmesi pridajte 20 g kyseliny boritej. Vytvorte malé guličky a rozmiestnite do miest, kde sa mravce vyskytujú. Ďalší deň budete svedkom toho, ako mravce vo veľkom umierajú. Tento ľudový spôsob sa veľmi osvedčil.

Cesnak
Ďalšia skvelá metóda, ako zahubiť mravca. Pôsobí na ne sodík, ktorý cesnak obsahuje.

Lepiaca páska
Aj táto metóda spoľahlivo funguje. Do miest, v ktorých sa s mravce stretávate, vložte obojstrannú lepiacu pásku a doprostred položte kúsok jedla. Mravce, ktorí ho budú chcieť ukoristiť, sa z pásky nedostanú. Tento spôsob však zlikviduje len malú časť hmyzu.

PREVENCIA:
Nikdy nenechávajte voľne potraviny, alebo ich zvyšky. Dôkladne vždy upracte všetky omrvinky, pravidelne očistite jedálenský plochy a často vynášajte odpadky.
Môžete použiť tiež mokrú metódu a amoniakom. Na 10 litrov vody potrebujete 1 lyžičku tejto látky.

Tiež po obvode odvzdušňovacieho potrubia môžete nalepiť obojstrannú lepiacu pásku.

Zdieľajte tento spôsob ako sa zbaviť mravcov ľahko a rýchlo s vašimi priateľmi! Určite sa im tiež bude hodiť! Do komentárov nám napíšte, ako bojujete s mravce vy!

zdroj: vychytavkov.cz / paulrise.blogspot.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com