Geniálny spôsob ako pestovať neobmedzené množstvo čučoriedok na Vašej záhradke alebo balkóne!

Čučoriedky sú veľmi obľúbeným, chutným a zdravým ovocím. Radi je jeme v surovom stave, ako džem a v koláči je tiež málokto odmietne. Viete, ako si ich vo veľkom vypestovať priamo na balkóne, alebo Vašom dvore? My Vám to dnes ukážeme. Čučoriedky sa totiž naozaj oplatí mať stále po ruke nielen kvôli ich chuti.

Čučoriedky zabraňujú zvýšeniu cholesterolu v krvi, spomaľujú proces starnutia, prispievajú k prevencii proti vzniku nádorov, podporujú činnosť mozgu a zlepšujú pamäť. To všetko čučoriedky dokážu vďaka antioxidantom, ktoré obsahujú. Pustite sa teda do ich výsadby.

NÁVOD:
Prvá dôležitá vec, ktorú musíte u čučoriedok domyslieť, je správne miesto. Čučoriedky potrebujú dobrú, živnú pôdu a veľa slnečného svitu. Potrebujú okolo seba veľa miesta. Nesaďte je teda blízko ostatných kríkov a už vôbec nie medzi ne. Ak zasadíte viac čučoriedkových kríkov, nechajte medzi nimi 1-3 m rozostup.

Čučoriedkam sa darí vo väčšine krajín. Prispôsobujú sa ľahko takmer všetkým klímu. Niekde sa dokonca dajú sadiť uprostred zimy. U nás sa však sadia vždy na jeseň, alebo na jar. Po zasadení veľa zalievajte. Ker čučoriedok potrebuje naozaj veľké množstvo vody.
Aby ste podporili nepretržitú produkciu, je nutné pravidelne ker prerezávať. Dbajte na precízne odstránenie všetkých uschnutých a mŕtvych konárov. Ker inak veľmi zaťažujú a vysávajú z neho zbytočne živiny. Odstráňte tiež nízke porasty, ktoré sú zbytočne okolo spodnej časti kríky.

Na čučoriedky je dobré používať naozaj len organické hnojivá, alebo siahnuť po kŕmnej múke. Iná hnojivá kríky čučoriedok preukázateľne poškodzujú. Pokiaľ chcete čučoriedky pestovať na balkóne, budete bezpodmienečne potrebovať veľký kvetináč. Ten naplňte kvalitné záhradné zeminou a pridajte do nej kyslý komponentov. Ak kvetináč na balkóne umiestnite na priame slnko, musíte čučoriedky zalievať o to viac. Krík sa snažte neutopiť, ale zálievku si strážte.

V zime môžete čučoriedky nechať normálne na balkóne. Len dávajte pozor, aby nedošlo k zamrznutiu koreňa napr. Pri naozaj veľkých mrazoch.

Zdieľajte tento super spôsob ako pestovať čučoriedky na balkóne či záhradke s vašimi priateľmi! Určite sa im tiež bude hodiť!

zdroj: vychytavkov.cz / ketkes.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com