Geniálne triky ako vyčistiť Vašu práčku! Vždy žiarivo čistá! Výsledok milo prekvapí!

Tiež si ešte spomínate na dobu, kedy automatické práčky boli hudbou budúcnosti? S nákupom plne automatické práčky Vaše srdce určite poskočilo. Práca s bielizňou výrazne ubudlo a pranie už nebolo nočnou morou o ťažkej drine.

Dvere
Po vypraní zostáva mokré nielen bielizeň, ale aj dvere práčky. Vždy ich utrite suchou handrou a nechajte vždy práčku otvorenú. Dvere nezatvárajte a nechajte práčku vetrať.

Tesniaca guma
V tesniacej gume sa veľmi rady hromadia všetky baktérie, pleseň a viditeľné nečistoty. Gumu je teda dobré, najlepšie po každom praní, vyčistiť. Gumu vyčistíte najlepšie pomocou akéhokoľvek rozpúšťadla, alebo jedlej sódy. Nepoužívajte prípravky na báze chlóru, tie by mohli gumu nenávratne poškodiť. Dodržujte správny postup čistenia. Naneste na hubku vhodný prostriedok a povytiahnite tesnenia smerom von. Potom poriadne vytrite kovový rám.

Čistenie bubna
Raz za mesiac vyčistite aj bubon práčky. Špongiu namočte do roztoku sódy, zmiešané s kyselinou citrónovou. Bubon touto zmesou vytrite. Väčšina pracích prostriedkov sa skladá z horečnatých a vápenatých solí, na ktoré najlepšie účinkujú organické, prípadne anorganické kyseliny. Pomôžte si kyselinou citrónovou alebo opäť obyčajným octom. Najjednoduchší spôsob je kyselina citrónová. Do dávkovača nasypte toľko kyseliny, koľko dávate prášku do bežného prania. Potom práčku na prázdno spustite na najvyššiu program.

Čistenie zásobníka
Vytiahnite dávkovač podľa pokynov výrobcu. Dávkovač potom dôkladne utrite. K bezchybnému vyčistenie použite zmes octu a jedlej sódy. Báječne odstraňuje najmä hrdzu. Namočte dávkovač do tejto zmesi po dobu 30 minút. Uvidíte, že sa bude blýskať.

Čistenie filtra
Nie je na tom vôbec nič zložité. Prístup k filtru sa väčšinou nachádza v spodnej časti práčky. Pod práčku pre istotu radšej položte starý uterák. Potom odskrutkujte viečko proti smeru hodinových ručičiek. Potom vytiahnite všetky nahromadené nečistoty. To sú väčšinou vlasy, špáradlá, mince, kusy látky a nite. Otvor vytrite a vráťte viečko na svoje miesto.

Zdieľajte super geniálne triky aj s Vašimi priateľmi! Určite sa im tiež budú hodiť! Do komentárov nám napíšte, ako čistíte vašej práčku Vy!

zdroj: vychytavkov.cz / myformat.club

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com