Fotografia obletela celý svet. Vojaci, ktorí držia novorodeniatko v rukách, vás dojme k slzám

Práca v armáde je veľmi ušľachtilým povolaním. Málokto v dnešnej dobe je odhodlaný ísť slúžiť vlasti za cenu vlastného života. Bohužiaľ je táto práca aj nesmierne náročná ako fyzicky, tak psychicky. Rozhodne nie je pre každého byť niekoľko mesiacov ba dokonca rokov odlúčený od rodiny a žiť v ťažších podmienkach. Do tohto zamestnania sa každý ochotný človek púšťa s rizikom vlastného života. Keď tam muž odchádza, jeho žena, deti a blízki nemajú vôbec istotu, že sa vráti.

Žiaľ pôsobenie v americkej armáde pripravilo o život mladého človeka a zároveň otca Chrisa. Ten zahynul v auguste minulého roku, keď samovražedný atentátnik napadol konvoj NATO. Krátko pred tým však dostal správu, že sa stane otcom. Na nešťastie sa mu svoje dieťa už nikdy nepodarilo vziať do rúk, pohladiť a potešiť sa z neho. Jediné, čo mu v osudnú chvíľu robilo radosť bola správa, že doma ho čaká manželka čakajúca bábätko.

Manželka Britt napriek tomu, akou bolestnou ranou bola pre ňu smrť manžela bola dojatá, keď sa vojenská jednotka jej muža vrátila a všetci spolu chytili malú Christian Michelle Harris na počesť Chrisovej pamiatky. Žena na počesť tohto okamžiku spravila fotografiu, ktorú zavesila na sociálne siete.

Fotka, kde 20 mužov v uniformách oslavuje narodenie dcéry ich mŕtveho kolegu obletela celý svet. Každý, kto sa na fotku pozrel bol dojatý. Iné ženy začali neskôr taktiež zdieľať podobné fotografie svojich rodín a detí, aby tak vyjadrili podporu Britt a jej dcérke. Chceli jej ukázať, že nie je na svete sama a nie je jedinou ženou, ktorá musí materstvo zvládať sama.

Malá Christian má na obrázku oblečené biele body, kde je napísané: „Môj otecko, môj hrdina.“ Táto veta sa stala hlavnou myšlienkou pre celú fotku.

https://www.instagram.com/p/BZ3zilnnAI6/?utm_source=ig_embed

Hoci to bude mať Britt bez manžela na svete omnoho ťažšie veríme, že sa jej to podarí zvládnuť. Hoci jeden život pre ňu na tomto svete zhasol, nový plameň svetla sa jej objavil. Nech je pre ňu maličká Christian Michelle každodennou motiváciou pre život, lásku a radosť.

ZDROJ cbsnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com