Flavia celý svoj život prežila v zajatí a osamote. Zomrela najsmutnejšia slonica na svete vo veku 43 rokov

Možno ste už niečo počuli o najsmutnejšej slonici na svete. Na internete jej bolo až-až, kvôli jej smutnému výrazu a hlbokým depresiám, ktoré prežívala. Hovoríme o slonici, ktorá sa vola Flavia. Na svet však prišla informácia, že táto slonica po 43 rokoch svojho života zomrela.

Flavia pochádzala zo ZOO v Cordobe, v mestečku, ktoré sa nachádza na juhu Španielska. Nikdy nespoznala a nestretla iných slonov, pretože od narodenia žila v zajatí. Ako trojročná sa dostala do spomínanej ZOO, kde aj zomrela.

Slonica trpela celý život depresiami. Posledný polrok však trpela najviac. Jej zdravotný stav sa rapídne zhoršoval až jej bolesti začínali byť naozaj veľké. Preto sa ošetrovatelia rozhodli ukončiť jej trápenie, na ktoré sa už naozaj nemohli pozerať. Flavia sa nedokázala ani len postaviť a taktiež prestala prijímať akúkoľvek potravu.

Pred jej smrťou sa organizácia PACMA, ktorá bojuje za práve zvierat, snažila presunúť tam, kde mala byť celý život, a teda k svojmu druhu. Dúfali, že tak by sa jej depresie zmiernili a svoje posledné dni života by prežila vo väčšom pokoji. To sa im však nepodarilo.

Slony sú zvyknuté žiť vo veľkých skupinách. A to bolo aj dôvodom, prečo sa táto slonica nedožila viac rokov. Vedci, ktorí skúmajú práve tento druh slonov prišli zo zistením, že samota naozaj spôsobuje slonom depresie, ktoré môžu viesť až k sebapoškodzovaniu.

ZDROJ: independent.co.uk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com