Fľaky na rukách ma trápili veľmi dlhé obdobie. Ľudová liečiteľka mi poradila ako so škrvnami zatočiť

V dnešnej dobe sa stretávame s ľuďmi, ktorých trápia pigmentové škvrny na pokožke. Bohužiaľ, neplatí, že týmito neprijemnými fľakmi trpia len starší ľudia, čoraz viac sa vyskytujú aj u mladých.Pokiaľ sa aj vám objavili fliačky, nemusíte sa báť, ukážeme vám ako sa ich zbavíte.

O liečivých účinkoch cibule už vieme dávno. Dobre pôsobí na neprijemné kožné problémy. Je prospešná pre našu imunitu ale vie si poradič aj s takýmito neželanými škvranmi.

Čo použiť na eliminovanie takýchto pigmentových škvŕn?
Tieto takzvané “ starecké fľaky“ ako ich niektorí ľudia nazývajú sa väčšinou objavujú po 40-tke. Mnoho ľudí si myslí, že je to akési ochorenie, ktoré sa pri dotyku prenesie ale to vôbec nie je pravda. Celý tento jav zapríčiňuje pigment, teda kožné farbivo. Toto farbivo sa vekom vytráca a nie je isté, že sa to prejaví u všetkých ľuďoch. Ale ak vás trápi takýto problém, potom vyskúšajte tento domáci „liek“.

Na prípravu budete potrebovať:
2 PL octu ( polievková lyžica )
2 PL čerstvej šťavy z cibule

Tekutiny zlejte dokopy, a potom potrite miesta kde sú škvrny. Môžete si vyrobiť aj hustejšiu verziu, stačí pridať väčšie množstvo cibule. Zmes nechajte na potretých miestach pôsobiť niekoľko minút, potom umyte vodou. Snažte sa to opakovať každý deň  a po dvoch týždňoch by ste mali mať po pigmentových škvrnách.

Čo môže byť lepšie ako takéto prírodné liečenie? A navyše ušetrí aj vašu peňaženku. Jediné čo budete potrebovať, je povenovať trošku času takejto “ kúre“. Ale je to to najmenej čo môžete spraviť pre seba. Nie však všetci zvládajú „cibuľový zápach“, preto si miesto predtým natrite kôrov z citrónu. Tá vás ochráni pred neželanou vôňou.

Veľa ľuďom tieto fľaky prekážajú aj napriek tomu, že neohrozujú život, sú skôr kozmetický „problém“. Také čo pribúdajú vekom nie sú nebezpečné.

 

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: bigstock.com / takprosto.cc

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com