Fico: Prezidentka Čaputová práve preukázala, že je bezmocná figúra v ústavnom systéme Slovenskej republiky

Na sociálnej sieti uviedol predseda SMERU-SD Robert Fico.

Jeho status prinášame v plnom znení:

PREZIDENTKA SR Z. ČAPUTOVÁ PRÁVE PREUKÁZALA, ŽE JE BEZMOCNÁ FIGÚRA V ÚSTAVNOM SYSTÉME SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Prezidentka SR Z. Čaputová práve pred chvíľou preukázala totálne politické amatérstvo a prezidentskú nesvojprávnosť. Nechala sa zatiahnuť do nekončiacich vládnych konfliktov a keďže nemá žiadny vplyv a právomoci, so svojím dnešným všeobecným vyhlásením a plačlivým apelom vyznela ako nemohúca figúra v ústavnom systéme Slovenskej republiky. Prezidentka SR potvrdila, že vláda I. Matoviča, ktorá sa už vládou nazvať nedá, je pre ňu vždy vítanejšia ako akákoľvek iná alternatíva, ktorá by mohla po predčasných parlamentných voľbách prichádzať do úvahy.
Štát je v totálnom rozklade, nikto sa nestará o ľudí a prezidentka SR namiesto toho, aby verejne pred celým Slovenskom vyzvala Matoviča na odchod z funkcie premiéra, len ho požiadala, aby vládnu krízu riešil. Byť I. Matovičom, tak sa po dnešnom rokovaní s prezidentkou SR a jej verejnom vystúpení cítim politicky podstatne silnejší.
Svojím prázdnym posolstvom dnes prezidentka SR prehlbuje naše obavy, že bude robiť všetko proti včasnému konaniu referenda o predčasných parlamentných voľbách, ktoré sú jediným legitímnym a demokratickým spôsobom riešenia chaosu a štátneho rozvratu.

zdroj: Robert FicoFoto: archívne, SITA/Jana Birošová.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com