Exkluzívne: Na situáciu uniknutého zdravotného záznamu reagoval aj SYN exšéfa polície Milana Lučanského!

Zdieľajte článok na

Osobe, ktorá poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, minister obrany garantuje anonymitu, odmenu a beztrestnosť.

Únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie zosnulého policajného exprezidenta, ktoré sme priniesli v tomto článku Milana Lučanského prešetria. Minister obrany Jaroslav Naď o tom informoval na sociálnej sieti. Hovorí, že ide pravdepodobne o porušenie zákona. Lučanského po zranení oka vo väzbe operovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku, ktorá patrí pod rezort obrany.

“Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,” vyhlásil minister Jaro Naď na sociálnej sieti facebook

Ponúka odmenu a anonymitu

Osobe, ktorá poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, garantuje anonymitu, odmenu a beztrestnosť. Minister poprel tiež informácie o údajnom odvolaní riaditeľa nemocnice Vladimíra Lengvarského.

 „Ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť,“ napísal Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

Reakcia Lučanského syna

Na situáciu zareagoval aj syn Milana Lučanského Adam. Na sociálnej sieti v skupine AllForMilan napísal, že prepokladá, že únik lekárskej správy nastal až po smrti.

K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom. Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania,” napísal Lučanský mladší.

 

Zdroj: Facebook Adama Lučanského


Zdieľajte článok na

You Might Also Like