Epidemiologická situácia na Slovensku: Od pondelka budú čierne len dva okresy!

Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje.

Situácia na Slovensku sa mierne zlepšuje, informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať 12. apríla už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto.

Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe. „Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla,“ uviedla Eliášová.

Na Slovensku od marca pokračuje pozvoľný pokles potvrdených prípadov COVID-19. Naďalej klesá aj počet výjazdov záchrannej zdravotnej služby k covid pozitívnym resp. suspektným pacientom. Za uplynulý týždeň mali 1271 výjazdov. Pokles je badateľný naprieč krajmi.

Očkovanie plynule pokračuje. Aktuálne je aplikovaných 1 022 654 dávok, druhú dávku už dostalo 263 913 ľudí. Očkuje sa plynule aj v zariadeniach sociálnych služieb. V 74 percentách týchto zariadení je už aplikovaná prvá dávka očkovacej látky, druhou dávkou sa už očkovalo v 44 percentách.

Vakcíny postupne prichádzajú na Slovensko. „Do konca apríla očakávame 292 500 očkovacích dávok od spoločnosti Pfizer a Biontech, 80 400 dávok od Moderny, 200 000 od Astra Zenecy a koncom apríla 26 400 dávok od Johnson & Johnson,“ dodala Eliášová.

zdroj: TASR, health.gov.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com