Epidemiologická situácia na Slovensku: Od pondelka budú čierne len dva okresy!

Zdieľajte článok na

Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje.

Situácia na Slovensku sa mierne zlepšuje, informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať 12. apríla už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto.

Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe. “Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla,” uviedla Eliášová.

Na Slovensku od marca pokračuje pozvoľný pokles potvrdených prípadov COVID-19. Naďalej klesá aj počet výjazdov záchrannej zdravotnej služby k covid pozitívnym resp. suspektným pacientom. Za uplynulý týždeň mali 1271 výjazdov. Pokles je badateľný naprieč krajmi.

Očkovanie plynule pokračuje. Aktuálne je aplikovaných 1 022 654 dávok, druhú dávku už dostalo 263 913 ľudí. Očkuje sa plynule aj v zariadeniach sociálnych služieb. V 74 percentách týchto zariadení je už aplikovaná prvá dávka očkovacej látky, druhou dávkou sa už očkovalo v 44 percentách.

Vakcíny postupne prichádzajú na Slovensko. “Do konca apríla očakávame 292 500 očkovacích dávok od spoločnosti Pfizer a Biontech, 80 400 dávok od Moderny, 200 000 od Astra Zenecy a koncom apríla 26 400 dávok od Johnson & Johnson,” dodala Eliášová.

zdroj: TASR, health.gov.sk

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na