Dvojročné dieťa zomrelo po tom, ako ho nechali so starým otcom, a jeho mama teraz prosí všetkých, aby boli opatrní s…

Camilla Muss Andersenová prišla o svojho dvojročného syna Damiana a teraz chce varovať ostatných rodičov, pretože dúfa, že sa podobné prípady už nebudú opakovať.

Strata dieťaťa je nepredstaviteľná tragédia. Podľa dánskej televízie TV2 prišla Camilla Muss Andersenová o syna v dôsledku banálnej udalosti.

17. marec 2018 sa pre Camillu a jej rodinu začal ako obyčajná sobota. Popoludní nechala svojho syna Damiána u chlapcovho starého otca. Bohužiaľ, potom došlo k nehode. Starý otec dal chlapcovi hrozno, ktorým sa dieťa zadusilo.

Matka aj starý otec vedeli, že hrozno sa musí rozkrojiť skôr, ako ho dajú dieťaťu, ale v ten nešťastný deň dal starý otec také malé ovocie, že si myslel, že sa nič nestane.

V osudný deň sa naplnil najhorší možný scenár. Malý plod uviazol v priedušnici. Napriek okamžitej záchrannej akcii a prevozu chlapčeka do nemocnice vrtuľníkom chlapec nedýchal viac ako 45 minút. Po troch dňoch prišla krutá správa. Damian zomrel v nemocnici.

Camilla chce teraz všetkých varovať pred nebezpečenstvom podávania celého hrozna malým deťom.

Od nešťastnej udalosti uplynulo už niekoľko mesiacov. Damianova mama však chce varovať všetkých rodičov pred tým, aby dávali deťom celé hrozno. Ako píše v príspevku na Facebooku:

„Tento príspevok píšem preto, aby som rodičom a ostatným, ktorí sa starajú o malé deti, pripomenula, aby nezabudli rozkrojiť hrozno predtým, ako ho dajú dieťaťu. Je dôležité, aby ste to robili správne. V marci sme prišli o syna, pretože mu v krku uviazlo hrozno.“

Ukazuje sa, že nielen hrozno môže byť pre malé deti nebezpečné. Deťom do troch rokov by sa nemalo podávať celé hrozno, orechy, surová mrkva (mala by byť nastrúhaná) alebo popcorn. Dieťa sa môže udusiť. Prosím, odovzdajte Camillinu výzvu.

Spolu s Camillou a jej rodinou prežívame bolesť. Dúfame, že k podobným tragédiám už nedôjde.“

zdroj: facebook.com 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com