Dvaja tyrani hodili tehotnú mačku do sušičky na bielizeň. Zviera neprežilo!

Polícia v meste Gombak Ria zatkla v piatok (14. septembra) dvoch mužov podozrivých z toho, že v samoobslužnej práčovni v Malajzii vložili tehotnú mačku do sušičky na bielizeň na mince a zapnutím stroja ju usmrtili.

Polícia okresu Gombak zatkla týchto dvoch mužov v piatok skoro ráno a po treťom podozrivom pátra.

Policajný náčelník okresu Gombak Samsor Maarof uviedol, že trestný čin sa vyšetruje podľa článku 428 trestného zákonníka za týranie zvierat, za ktorý hrozí pokuta alebo trest odňatia slobody až na tri roky, prípadne kombinácia týchto dvoch trestov po usvedčení.

Incident zachytila bezpečnostná kamera v práčovni a zábery podľa denníka Harian Metro zverejnila na internete Malajzijská asociácia zvierat.

Na videu je zaznamenané, ako dvaja muži v utorok približne o 12.30 hod. vzali mačku, vložili ju do sušičky a potom spustili cyklus a okamžite odišli.

Ďalší zákazník našiel mačku asi o 10 hodín neskôr, v tom čase už bola mŕtva a nasiaknutá krvou.

Táto osoba následne upozornila vedenie práčovne, ktoré následne kontaktovalo Malajzijskú asociáciu zvierat a požiadalo o radu.

„Na základe záberov muži prišli do obchodu, aby využili službu prania, ale dvaja z nich preniesli tehotnú mačku, vložili ju do sušičky a stlačili tlačidlo štart,“ citovala agentúra prezidenta asociácie Arie Dwi Andika.

Združenie podalo policajné hlásenie a následne to oznámilo veterinárnemu oddeleniu.

„Konanie týchto dvoch mužov bolo jednoducho kruté a musia byť zaň potrestaní podľa zákona o ochrane zvierat z roku 2015,“ povedala.

Združenie zvierat predtým v piatok zverejnilo kompletné osobné údaje muža, o ktorom skupina tvrdila, že je jedným z dvoch páchateľov.

Nie je jasné, ako skupina tieto informácie získala, ani či je táto osoba skutočne jedným z dvoch údajných vrahov mačiek.

Údaje obsahovali meno osoby, čísla preukazov totožnosti, adresu, telefónne čísla, adresu bydliska a evidenčné číslo auta.

Obsahovala aj výzvu, aby orgány túto osobu stíhali.

zdroj: todayonline.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com