Dôvody, prečo by si mal človek umývať tvár s jablčným octom. Výsledok vás prekvapí!

Jablčný ocot je jedným z najzaujímavejších prírodných produktov, ktoré sa bežne používajú na starostlivosť o pleť.

Liečba jablčným octom je čoraz populárnejšia, a to vďaka účinnosti a efektivite tohto lieku. Ďalším dôvodom je nízka cena, ktorá jablčný ocot odlišuje od iných produktov s podobnými účinkami.

Výhody jablčného octu

Kyslé zlúčeniny, ktoré vznikajú počas procesu fermentácie, majú protiplesňové, antibakteriálne a posilňujúce funkcie, ktoré zabraňujú vzniku akné a čiernych bodiek. Tým sa predchádza vzniku rôznych kožných infekcií a zápalov.
Čistí póry pokožky, ktorá tak môže „dýchať“, a tým zabraňuje tvorbe akné. Vyrovnáva pH pokožky a zabraňuje jej vysušovaniu alebo masteniu.
Pomocou alfa-hydroxykyselín odstraňuje odumreté kožné bunky a pôsobí ako exfoliant. Hoci tieto kyseliny nájdete medzi drahými výrobkami na starostlivosť o pleť, jablčný ocot ich obsahuje oveľa viac.
Okrem toho má jablčný ocot úžasný účinok na prevenciu predčasného starnutia a zosvetľuje škvrny. Na ošetrenie škvŕn namočte vatu do roztoku jablčného octu a naneste na pokožku, nechajte pôsobiť 20-30 minút a potom opláchnite.
Jablčný ocot pred použitím zrieďte vodou, aby ste nepoškodili pokožku.

Recept

Zloženie:

1 PL jablčného octu
3 lyžice vody
Najlepšie je používať organický jablčný ocot
Príprava:

V malej miske zmiešajte 3 polievkové lyžice vody a jednu polievkovú lyžicu jablčného octu. Potom si umyte tvár, namočte vatovú tyčinku a niekoľkokrát ju naneste na vlhkú pokožku. Po 30 minútach opláchnite.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Zdroj: liked.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com