Domáce hnojivo na muškáty: Vďaka kvasniciam alebo káve krásne vykvitnú!

Chcete sa tešiť z nádherne kvitnúcich muškátov, ktoré budú zdobiť vaše okná, terasu alebo balkón? Bez správneho hnojiva sa kvitnúce muškáty získavajú len ťažko. Čím však tieto balkónové rastliny hnojiť? Okrem kupovaných produktov môžete vyskúšať aj doma vyrobené hnojivo na muškáty, ktoré je účinné a stojí len pár korún.

Kedy začať hnojiť muškáty?

Zasadili ste muškáty do kvetináčov a umiestnili ich vonku na parapet alebo na balkón? Okrem zalievania im doprajte aj pravidelné hnojenie. Preto je dobré vedieť, kedy presne začať s hnojením muškátov.

Po zasadení muškátov do kvetináča počkajte dva týždne, kým balkónová rastlina zakorení. Počas tohto obdobia muškáty nehnojte. Až po uplynutí dvoch týždňov môžete začať pridávať hnojivo do zálevky.

Ako často hnojiť muškáty?

Od jari do jesene hnojte muškáty približne raz za jeden až dva týždne. Muškáty by sa mali hnojiť hnojivom zakúpeným v obchode alebo doma vyrobeným hnojivom, ktoré primiešate do kanvy so zálievkou. Na zalievanie muškátov používajte najlepšie mäkkú dažďovú vodu, ktorá sa nechala chvíľu odstáť.

Tipy na najlepšie domáce hnojivo pre muškáty

Aké je najlepšie hnojivo pre muškáty? Môžete použiť špeciálne hnojivo na muškáty, ktoré kúpite v hobby obchodoch, záhradných centrách alebo v lekárňach. Za vyskúšanie stojí aj domáce hnojivo na muškáty, ktoré je čisto prírodné a dá sa vyrobiť doma zo základných surovín. Ktoré konkrétne?

Hnojivo na muškátové drevo vyrobené z kvasníc

Kvasnicové hnojivo pôsobí ako životabudič a podporí kvitnutie muškátov. Aký je recept na kvasnicové hnojivo? Do jedného litra dažďovej vody rozdrobte kocku čerstvých kvasníc a nechajte všetko 14 dní kvasiť. Potom tento roztok zrieďte s vodou v pomere 1:3 (1 diel kvasnicového hnojiva na 3 diely vody) a použite ako zálievku.

Kvasnicové hnojivo používajte najlepšie raz za jeden až dva týždne. Toto hnojivo je výborné aj pre iné balkónové kvety, ktoré chcete podporiť v kvitnutí.

Hnojenie muškátov kávou

Pijete pravidelne kávu? Doprajte svojim muškátom tento voňavý nápoj. Z mletej kávy pripravte slabú šálku tureckej kávy. Keď tento nápoj vychladne, zrieďte ho v pomere 1:3 s vodou a týmto roztokom zalievajte muškáty aspoň raz týždenne. Táto balkónová rastlina sa vám odmení krásnymi kvetmi, silnejšími stonkami a zdravšími listami.

 

Zdroj: balkonovekvetiny.cz, Dumazahrada.cz, Bydleni.instory.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com