Doktori varujú pred nosením týchto topánok. Môžete si tým privodiť vážne zdravotné problémy.

Pre mnoho žien je to jedna z najpohodlnejších čižiem aké môžu cez zimu nosiť. Hovoríme o Ugg-och, teplé, pohodlné. Tento typ obuvi z Austrálie si obľúbili celé rodiny. Ženy, muži a deti. Mať nohy v teple a pritom byť v snehu, to je skvelý pocit ale dokedy?

Doktori sa prihovárajú k ženám po celom svete, aby si ich viac neobúvali. Viac nositeľov takejto obuvi končí u ortopédov. Trápi ich bolesť v kolene. Viac o týchto problémoch si prečítajte v našm článku.

Doktori odporúčajú pevnejšiu obuv, ktorá im drží nohu. Inak je možné, že bude potrebná operácia. Dôvod je taký, že topánky sú také mäkké a široké,že nemajú žiadnu podporu klenby nohy, a to zle vplýva na koleno. To spôsobuje aj zlé držanie tela.

Takto sa prenáša veľká záťaz na kolená a tie majú zdeformovanú líniu držania. Nohy môžu mať tvar písmena X . Trpia kolená aj kĺby a ničia sa chrupavky.

Ak aj vy patríte medzi obľubencov tejto obuvy, tak dbajte pri výbere na to, aby vaša noha nebola príliš voľne položená v topánke.Presná veľkosť je dôležitá. Ak chýba klenba v topánke, môžete si dopomôcť vložkou do topánky, ktoré sú v dnešnej dobe naozaj rôzne. Skôr ich môžete využiť na doma.

Na zimu je lepšia obuv taká, ktorá drží chodidlo stabilné. Ľudia, ktorí majú problém s chodidlami by mali takúto obiv obchádzať.

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com