Dojemný príbeh o chlapčekovi, ktorý kvôli výzoru sa v škole stal terčom posmeškov. Všetko to ale zmenil adoptovaný kocúr.

Šikana je problém, ktorý sa už od nepamäti medzi ľuďmi vyskytuje. Hoci sa spoločnosť tvári, že ho úspešne rieši, vôbec tomu tak nie je. Je to v dôsledku toho, že takéto problémy sú ťažko identifikovateľné na školách a medzi deťmi. Obeť sa často bojí priznať niekomu, čo vnútorne prežíva.

Dôležité je preto, aby sa rodičia s deťmi rozprávali či o škole alebo o voľnom čase s kamarátmi. Ak rodičia s deťmi pravidelne komunikujú, dokážu si často všimnúť, že ich dieťa niečo trápi a potom to aj adekvátne riešiť.  Madden je sedemročný chlapec žijúci v štáte Oklahoma. V živote to však nemal ľahké. Keďže sa narodil s rázštepom pery a zároveň má každé oko inej farby, stal sa mnoho krát v škôlke a neskôr v škole terčom posmechu od svojich spolužiakov.

Malý Madden hoci má milujúcu rodinu, chýbal mu v živote priateľ. Niekto, s kým sa mohol hrať a zdieľať voľný čas. Ak si malé dieťa nevie nájsť priateľov a ešte k tomu sa stáva outsiderom v spoločenstve rovesníkov, má to vysoký dopad na jeho psychiku.  Advokátka Christína Humphreyová, ktorá je matkou tohto chlapčeka si začala postupne uvedomovať, že jej syn trpí a niečo nie je v poriadku. Rozhodla sa o ňom natočiť video, ktoré pridala na sociálne siete. Za krátky čas sa stalo nesmierne populárne.

Video objavil aj jeden z majiteľov útulku, ktorý musel matku okamžite kontaktovať! V útulku sa totiž nachádzal kocúrik, ktorý nielen, že mal taktiež rázštep pery ale aj rovnaké farby očí ako práve Madden. Rodičia neváhali ani chvíľu, a malé mačiatko si hneď adoptovali.

Pre Maddena bol kocúr najkrajším darčekom aký kedy dostal. Urobil mu košík na spanie vedľa svojej postieľky a doteraz sa z neho veľmi teší. Situácia v škole sa taktiež napravila, keď starostlivá mama začala riešiť Maddenové problémy priamo v škole s pedagógmi. Nakoniec sa všetko obrátilo na dobré.

ZDROJboredpanda.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com