Dodržujte tieto pokyny a mravci vám dajú pokoj! Tieto rady, ste predtým určite nikdy neskúšali!

S príchodom leta si užívame konečne príjemný pobyt vonku v záhrade, v meste, na dedine alebo na chate v lese. Nič nie je nad teplé večery, keď zasadneme s rodinnou v altánku a pustíme sa do obľúbeného a chutného grilovania. Jediné, čo nám však dokáže poriadne znepríjemniť našu pohodu je otravný hmyz, a to predovšetkým mravce, ktorých je všade neuveriteľné množstvo. Svoje mraveniská si stavajú zvyčajne pre nás na tých najnevhodnejších miestach.

Mravce bohužiaľ nezastaví nič. Nemajú problém sa votrieť do vášho piknikového košíka rovnako tak dobre, ako do kuchyne! Ak niekde zbadáte jedného, vedzte, že ďalší nenechajú na seba dlho čakať. Dnes vám preto poradíme niekoľko nesmierne užitočných tipov, ako sa týchto škodcov raz a navždy zbaviť! Stačí, keď sa budete pridržiavať nižšie uvedených rád a váš život sa neoceniteľne obráti k lepšiemu! Naše spôsobu sú nielen geniálne ale aj rokmi osvedčené.

Pred tým, než vyhodíte použité plechovky od kofoly, džúsu či limonády, nezabudnite ich opláchnuť. Nielen, že vám to nezaberie veľa času, ale predídete tak invázii mravcov, ktoré by zaručene prilákal do vášho koša a následne do kuchyne cukor, ktorý ostáva na dne nedopitý.

Ak sa rozhodnete spraviť si príjemnú večeru v prírode, skúste si podložiť piknikový stôl nádobami s vodou. Nakoľko títo maličkí škodcovia nedokážu plávať, vášmu jedlu sa s určitosťou radšej vyhnú.

Ak vám vadia mraveniská, môžete sa ich zbaviť tak, že vytvoríte za pomoci kajenského korenia a vody roztok, ktorý nalejete priamo dnu. Toto korenie je dobré aj len tak nasypať pod dvere či okná, aby ste znemožnili mravcom priechod.

Čo sa týka octu, tak ten mravca nezabije, iba ho dokáže zmiasť. Po tom, čo mravcov pokvapkáte octom sa začnú urýchlene presúvať do mraveniska, kde môžete pohodlne odstrániť váš problém v zárodku.

Ak nájdete mravenisko, ktorého sa chcete zbaviť, vpúšťajte doň vodu priamo zo záhradnej hadice po dobu 10 minút, kým sa konkrétne miesto nezahladí. Taktiež je dobré tam vliať vriacu vodu.

Ak máte mravce v dome či kuchyni, vytvorte si praktický rozprašovač za pomoci octu, vody a tekutého mydla. Potom už len rozprašujte túto zmes všade tam, kde sa budú škodcovia vyskytovať.

Ak bol pre vás článok užitočný, neváhajte ho zdieľať s priateľmi alebo známymi. Nakoľko sú túto sezónu mravce poriadne rozšírené, určite takýmto spôsobom niekomu pomôžete.

ZDROJ simplemost.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com