Dôchodca Miroslav si myslel, že je vtipný. Za žartovanie o vybuchnutí bomby mu hrozí trojročný trest za mrežami!

Naozaj svojský zmysel pre humor má 70-ročný Miroslav M. z okresu Senec, ktorému práve vďaka nemu teraz hrozí až trojročný trest odňatia slobody.

Poverený policajt Okresného riaditeľstva PZ v Senci mu vzniesol obvinenie z trestného činu šírenia poplašnej správy v súvislosti so skutkom, ku ktorému došlo v nedeľu (06.11.2022) v Bernolákove.

Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie pristúpil menovaný k dvom dievčatám sediacim na lavičke na Viničnej ulici v Bernolákove, v ruke držal chlieb a dievčatám povedal že v chlebe je nainštalovaný výbušný systém, ktorý má vybuchnúť. Chlieb menovaný následne vložil do odpadkového koša v blízkosti bankomatu a to tak, aby to dve dievčatá videli. Následne k dievčatám pristúpil znova, položil vedľa nich papierik a povedal im aby ho dali kukláčom, keď nástražný systém vybuchne. Na to z miesta odišiel. Nakoľko v bezprostrednej blízkosti koša sa nachádzala budova, v ktorej v tom čase prebiehalo divadelné predstavenie, policajti v rámci prijatých opatrení museli evakuovať približne 50 ľudí z tohto predstavenia. K žiadnej explózii nedošlo a Miroslav týmto konaním úmyselne rozšíril poplašnú správu, ktorá nebola pravdivá.

Seneckí policajti nasledujúci deň v rámci operatívno pátracej činnosti menovaného zadržali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov ako aj vznesení obvinenia bol menovaný prepustený a v súčasnosti je stíhaný na slobode.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com