Dobrá správa: Liek Lagevrio účinný proti koronavírusu je na Slovensku už dostupný, nájdete ho v lekárňach!

Vláda uplynulý týždeň na základe materiálu Ministerstva zdravotníctva SR schválila uznesenie, ktoré ruší nákup 35 000 balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir na liečbu ochorenia COVID-19.
Tento nákup mal byť na základe výsledkov spoločného obstarávania Európskej komisie. To však neznamená, že liek nebude na Slovensku dostupný. Druhá forma nákupu,  bilaterálna zmluva s výrobcom, je stále platná. Na základe nej nakúpime takmer 35 tisíc balení lieku. Časť je už dostupná na Slovensku.
Na základe zmluvy priamo s výrobcom nakúpi Slovensko 34 560 balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir na liečbu ochorenia Covid-19. Aktuálne je už k dispozícii  5 760 liečebných cyklov. Liek tak bude dostupný v lekárňach na základe indikácie všeobecným lekárom. V prvom januárovom týždni očakávame dodanie  ďalších 13 058 liečebných cyklov. Liečebný cyklus je balenie potrebné na liečbu jedného pacienta.  Liek Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir teda  je a bude dostupný aj pre pacientov na Slovensku. Zrušil sa iba jeden zo spôsobov budúceho nákupu.
Liek Lagevrio je perorálne, priamo pôsobiace antivirotikum s obsahom účinnej látky molnupiravir, určené na liečbu ochorenia spôsobeného infekciou SARS-COV-2.
„Liečebný cyklus“ znamená jednu fľašu obsahujúcu štyridsať (40) kapsúl. Indikuje sa pacientov s vysokým rizikom vývoja závažného priebehu ochorenia.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com