Dobrá práca: Ozbrojeným silám SR dôveruje 72,6 % opýtaných!

 Podľa aktuálnych výsledkov prieskumu dôveryhodnosti dôveruje Ozbrojeným silám SR (OS SR) 72,6 percenta opýtaných.

Ako ďalej v tlačovej správe informoval rezort obrany, prieskum na reprezentatívnej vzorke 1 200 respondentov uskutočnili od 27. októbra do 2. novembra 2020. Pravidelné prieskumy dôveryhodnosti OS SR rezort zverejňuje od roku 2001.

Podľa prieskumu majú Ozbrojené sily SR 67,6 percentnú podporu obyvateľov. Zároveň 79,4 percenta respondentov uviedlo, ze na profesionálnych vojakov sa dá spoľahnúť pri riešení živelných pohrôm a 81,3 percenta potvrdilo, ze OS SR sú pre Slovensko potrebné. Dlhodobo zanedbaný stav infraštruktúry a vojenskej techniky sa podľa ministerstva premietli aj do odpovedi na otazky o jej stave. O jej kvalite podľa prieskumu nepochybuje iba 39 percenta opýtaných, pričom 54,2 percenta z nich sa stotožňuje s tvrdením, ze kvalitou je porovnateľná s armádami ostatných krajin Vyšehradskej skupiny.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) zároveň ocenil, ze podľa prieskumu verejnosť registrovala aj aktivity profesionálnych vojakov v boji s pandémiou COVID-19. „Ako sa ukázalo, az 69,5 percenta respondentov ocenilo aktivity profesionálnych vojakov v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19,„ vyzdvihol minister Naď.

V rámci prieskumu sa rezort obrany zaujímal aj o nazor verejnosti na niektoré výroky týkajúce sa členstva SR v NATO a EÚ, pričom výsledky hodnotí pozitívne. Podľa viac ako polovice (57,5 percenta) opýtaných je totiž členstvo v Európskej únii (EÚ) zárukou bezpečnosti a stability SR. Vacsina (58,8 percenta) tiež súhlasí s názorom, ze členstvo v NATO upevňuje medzinárodné postavenie Slovenska.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com