Do triedy vstúpi lekár a priblíži sa k dospievajúcej dievčine, keď povie, kto je, všetci majú slzy v očiach!

Tínedžerka Ashli Tylor to v živote nemala ľahké. Narodila sa s vrodenou cirhózou pečene. Jej stav bol veľmi vážny.

Dievča potrebovalo transplantáciu pečene. Okamžite. Žiaľ, v septembri 2001 bola väčšina letov zrušená v dôsledku udalostí z 11. septembra. Preto Ashli nemohla byť prevezená do iného štátu, kde bol potenciálny darca. Jej matka sa potom rozhodla darovať pečeň svojej dcéry. Operoval ich chirurg Dr. Goldstein z nemocnice v Dallase.

Našťastie sa Ashliin stav rýchlo zlepšil a teraz si jej spolužiaci na strednej škole, ktorú navštevuje, ani neuvedomili, aké má Ashli šťastie, že s nimi vôbec môže byť v škole. Podľa jej vlastných slov „dnešné deti nie sú vďačné za to, čo majú“.

V septembri sa na hodine tvorivého písania rozhodla otvoriť a napísať svoj príbeh na papier. Napísala list doktorovi Goldsteinovi, s ktorým sa nikdy nestretla. V liste napísala, že je vďačná za to, že žije vďaka nemu.

Netušila, že ju lekár prekvapí a navštívi ju v škole! Stretnutie bolo veľmi dojímavé. Obaja mali v očiach slzy. Konečne sa mohli navzájom spoznať. Dr. Goldstein povedal: „Jej slová ma tak dojali, že som sa s ňou musel stretnúť. Lekár priniesol dievčaťu krásnu kyticu kvetov. Podľa Ashliiných vlastných slov: „Ľudia sa svojim lekárom dostatočne často nepoďakujú.“ Súhlasíme s ňou. Veď lekárske povolanie je jedno z najťažších, ale aj najpotrebnejších povolaní.

Zdieľajte tento krásny a dojímavý príbeh. Tu si môžete pozrieť krátky videozáznam zo stretnutia Ashli s chirurgom, ktorý ju operoval, keď bola ešte bábätko.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com