Dlho som sa trápila so svojou pokožkou, teraz viem, čo treba robiť ak nastane problém! Takto sa na pokožke prejavujú príznaky nedostatku vitamínov

Naša pleť je veľmi citlivá a veľmi ju ovplyvňuje spôsob života, ktorý vedieme. Preto stav pokožky môže veľa vypovedať o stave nášho zdravia. Lekári vo všeobecnosti prehlasujú, že kožné ochorenia ako také neexistujú. Všetky problémy, ktoré sa objavujú „na tele“ osoby, sú spojené s vnútorným problémom.

Problémy s kožou:
Na to, aby koža žiarila krásou a zdravím, potrebuje každodennú starostlivosť. Veľkú úlohu zohráva aj dedičnosť, predispozícia k chorobám, rytmus života, ale aj potraviny, ktoré človek konzumuje. Preto môžete mnohé problémy s pokožkou v prvých fázach vyriešiť pomocou správnej výživy. Dôležitou vecou je pochopiť, čo spôsobilo problém a aké vitamíny vám chýbajú.

Suchá koža – nedostatok vitamínu A:
Problému by ste sa mohli zbaviť používaním krému, ktorý obsahuje vitamín A (retinol). No taktiež by ste sa o ňu mali starať aj zvnútra. Preto by ste mali do svojej stravy zahrnúť mliečne výrobky, vajcia, ryby a zeleninu.

Vyrážky na koži – nedostatok vitamínu B2:
Ryboflavín (tiež známy ako vitamín B2) sa aktívne podieľa na udržiavaní normálneho stavu pokožky a slizníc. Pri nedostatku B2 sa okrem vyrážok objavujú na koži mikrotrhliny. V tomto prípade by ste mali jesť viac húb, celozrnných, zeleninových a kyslých mliečnych výrobkov.

Ekzém – nedostatok vitamínu B3:
Tento vitamín ovplyvňuje nielen stav kože, ale aj nervový a tráviaci systém. Nedostatok B3 spôsobuje ekzém, hnačku a dokonca aj demenciu. Dobrým zdrojom B3 sú potraviny, ktoré obsahujú vlákninu.

Žltá koža – nedostatok vitamínu B12:
Nedostatok vitamínu spôsobuje zhoršenie zdravia, poruchy videnia a poruchy pigmentácie kože. Zdrojom B12 sú vajcia, mäso, šampiňóny, mliečne výrobky. V obzvlášť zanedbaných prípadoch musí byť vitamín vpichovaný vo forme injekcií.

Psoriáza – nedostatok vitamínu D:
Je známe, že vitamín D je nevyhnutný pre zdravý rast kostí, ale taktiež je dôležitý, ak chcete mať krásnu pleť. Pri liečbe psoriázy prípravky obsahujúce vitamín D zlepšujú stav pokožky v postihnutých oblastiach. Vitamín sa nachádza v rybách, vajciach a mliečnych výrobkoch.

Starnutie pleti – nedostatok vitamínu E:
Pomocou tuku rozpustného vitamínu E telo odoláva voľným radikálom, ktoré pochádzajú zo znečisteného prostredia. To je jediný spôsob, ako znížiť škodlivé účinky ultrafialového žiarenia na pokožku. Vitamín E sa nachádza v arašidoch, mandliach, slnečnicovom oleji, brokolici a špenáte.

Skorbut – nedostatok vitamínu C:
Vitamín C ovplyvňuje elasticitu pokožky, preto sa nedostatok prejavuje v suchosti a v úpadku sily spojivového tkaniva. Konzumujte citrusové plody, mango, kapustu, špenát si paradajky.

Naše telo si rozhodne zasluhuje starostlivosť. Zdravie nemôžme považovať za luxus a nečakajte, kým nezačne zlyhávať. Ak budete viesť zdravý životný štýl, bude to jednoduchšie, príjemnejšie a lacnejšie, akoby ste mali byť celý život na liekoch.

ZDROJtakprosto.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com