Demonštráciu pred Matovičovým domom vyšetruje polícia, účastníkom hrozí mastná pokuta

Okresný úrad v Trnave vykonáva objasňovanie podozrenia z priestupku, ktorého sa pravdepodobne dopustili 28. novembra v Trnave účastníci protivládneho zhromaždenia. V tom čase platil na Slovensku zákaz zhromažďovania nad šesť osôb, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.

Podľa odhadu polície sa na ulici, kde býva predseda vlády Igor Matovič, zhromaždilo asi 500 ľudí. Pred dom priniesli drevenú truhlu a pohrebný veniec.

Účastníci protestu sú podozriví z priestupku podľa zákona o civilnej ochrane obyvateľstva, za čo im môže okresný úrad udeliť pokutu do 331 eur, za priestupok v čase mimoriadnej situácie do 1 659 eur. Okresný úrad v Trnave v súčasnosti zhromažďuje audiovizuálne záznamy z tohto podujatia.

Protestujúci koncom novembra v Trnave žiadali odstúpenie Igora Matoviča, rečníci odmietali testovanie na ochorenie COVID-19, ako aj očkovanie proti tomuto ochoreniu. Policajti situáciu monitorovali, k žiadnemu incidentu počas zhromaždenia nedošlo. Medzi účastníkmi zhromaždenia boli aj poslanci Národnej rady SR Marián Kotleba, Miroslav Suja či europoslanec Milan Uhrík, všetci zo strany Kotleba – ĽSNS.

 

zdroj: webnoviny.sk, Foto: archívne, SITA/Pavol Machovič

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com