Danko: Amaterizmus tejto vlády likviduje Slovensko! Zvyšujú ľuďom dane, berú im odmeny, ceny neustále stúpajú!

Predseda SNS Andrej Danko v relácii k aktuálnej politickej situácii uviedol: „Niekedy sme ľuďom vysvetľovali, že sa nechceme hádať na tlačových besedách, sypať injekčné striekačky na hlavu, vymýšľať si kauzy alebo len obviňovať súperov.

Chceli sme naozaj riešiť problémy. Zvýšili sme platy učiteľom, vojakom či dôchodky seniorom, znížili dane živnostníkom podporili slovenskú ekonomiku rekreačnými a športovými poukazmi…to neprinieslo ovocie. Ľudia nepochopili, že sme v roku 2016 zabránili vzniku vlády, ktorú tu máme dnes – Kollár, Matovič, Sulík, Remišová tým, že sme išli do vlády s rivalmi. Dnes to už reálne ľudia vidia akí naozaj sú. Oni vedia kritizovať, ale nie sú personálne alebo kompetenčne pripravení na riadenie štátu. Ich dobiehajú veci karmicky vo veľa prípadoch, pritom majú peňazí na vládnutie majú dosť.“ Andrej Danko v relácii reagoval aj na banový odvod: „Je to smiešne, že odpúšťajú bankám, deťom rušia obedy, alebo dôchodcom berú,“ dodal.

Predseda SNS rozprával aj o nešťastnom spôsobe celoplošného testovania, ktoré bolo dobrovoľné – nasilu. „Robili na nás plošné pokusy, výsledok z testovania nebol jasný a výsledkom boli len minuté financie. Koncepčne nezvládajú riešenie tejto situácie, nevedia ako pomôcť ľudom, ktorí splácajú hypotéky, či seniorom, nevedia ako systematicky otvoriť školy či gastro zariadenia. Len zvaľujú na seba vinu, odvracajú pozornosť, skrátka neriešia problémy bežných ľudí. Kedysi len vykrikovali ako vedia riadiť štát, amaterizmus tejto vlády však likviduje Slovensko a štátnosť. Napr. teraz zvyšujú ľuďom dane, berú im odmeny, ceny neustále stúpajú.“ Šéf národniarov dodal, že politici by mali prinášať ľuďom riešenia a pomáhať im v živote a nie kriminalizovať druhých a hodnotiť prácu tých, ktorí majú konať nezávisle a zodpovedne.

„Špajza je prázdna“ bola veta, ktorou sa obháňala opozícia pred voľbami. Predseda SNS vysvetlil, že najjednoduchšou cestou by bolo, ak sociálna poisťovňa odpustila občanom platenie odvodov. „Od vlády nepočujeme jednu systémovú vetu, hádajú sa, experimentujú testami. Preteky OĽaNO a SaS sú mediálne zaujímavé, ale pre občana je to tragédiou. Nedôveru občanov ku Covidu a tejto kríze robí naša vláda a samotná Európska únia. Hranice sa otvárajú, zatvárajú, každú chvíľu, iný štát má iné opatrenia. Chýba mi otcovská ruka Bruselu, iniciatíva premiérov, no ten náš je „najiniciatívnejším“. Ľudia nemajú riadne informácie o samotnej pandémii a sú stavaní pred hotové veci. Povinné očkovanie odmietam. Má to byť prirodzeným právom ľudí, ako sa k tomu zachovajú. Teraz sa nám už vláda vyhráža, že nám budú obmedzovať voľný pohyb. Je potrebné zistiť, kto nesie zodpovednosť, odkiaľ Corona prišla a malo by sa to riadne paralelne vyšetrovať. S ľuďmi by bolo potrebné sa viac rozprávať, potom môžeme čakať ešte väčšiu vlnu odporu na uliciach. Popri téme Covidu idú do úzadia oblasti sociálnej pomoci, či rozvoj regiónov.“

 

zdroj: SITA

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com