Ďalšie protesty v uliciach proti Matovičovým zákazom. Vyčistíme to od podlahy, odkazuje premiér

V utorok 17. novembra sa má v Bratislave konať ďalší protest proti obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom. Podľa organizátorov, ktorí o tom informujú na sociálnej sieti, sa má začať o 15:00 na bratislavskej Hlavnej stanici.

Po provom proteste tohto typu, ktorý sa konal pred Úradom vlády SR 17. októbra, polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa, spáchaného počas núdzového stavu, 31-ročného občana ČR Pavla R. a 31-ročného Martina J. z okresu Poprad. Obvinený občan ČR je momentálne stíhaný väzobne.

„Osoby, ktoré útočili na príslušníkov Policajného zboru, iných verejných činiteľov a techniku, sú podozrivé zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa počas núdzového stavu, s predpokladanou sadzbou trestu odňatia slobody na 12 až 25 rokov alebo doživotie,“ uviedla polícia.

Účasť na proteste potvrdili aj predstavitelia opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). „Ak ľudia nesúhlasia s vládnutím Igora Matoviča, mali by 17. novembra prísť a vysloviť svoj názor. Pokojným a demokratickým spôsobom, aby nedali Matovičovi dôvod na ďalší brutálny zásah,“ uviedli predstavitelia Smeru-SD vo videu na sociálnej sieti.

 

 

„Zvlášny pocit mať za opozíciu mafiu a navyše kolaborujúcu s fašistami. Taký svetovo unikátny … nebojte, vyčistíme to pekne od podlahy“, napísal na facebooku premiér Igor Matovič, zrejme ako reakciu na to, že sa ĽSNS aj Smer chystajú na protivládne protesty proti koronavírusovým opatreniam.

zdroj: SITA, FB Igor Matovič, FB SMER-SD

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com