Dajte ruky do týchto polôh a neuveríte aké zmeny vo Vás nastanú!

Na začiatku to je iba mýtus. Prvá skúsenosť to však vyvráti. Skoro všetky moje problémy sú zrazu riešiteľné. Joga prstov dokáže zázraky vrátane harmonizácie celého tela. Ak Vaše telo a myseľ budú v rovnováhe pozitívny vplyv to bude mať nielen na financie ale aj na Váš zdravotný stav.

Na duši zavládne vytúžený pokoj. Ak Vaše telo bojuje s chorobou je ten správy čas na jogu prstov, ktorá síce nevylieči ale napomôže k liečbe.

 

Jogu prstov možno vykonávať kdekoľvek, avšak je dôležité aby Vaše telo bolo vcelku uvoľnené. Je len na Vás v akej polohe budete cviky vykonávať.

1) Anjel mudra:
– Cvik napomáha k lepšej koncentrácií a upokojeniu Vašej mysle. Spojte dlane a následne priložte k Vašej hrudi, dôležité je správne dýchanie a zameranie sa na odstránenie všetkých myšlienok čo Vás privedie do stavu úplného pokoja

2) Ahamkara mudra:
– Ak pociťujete osamelosť, strach a úzkosť určite Vám tento cvik pomôže. Dotknite sa horným článkom palca stredného článku ukazováka, vznikne tak otvor medzi dvoma spomínanými prstami

3) Bhudi mudra:
– Ak máte sucho v ústach, častý pocit suchých očí alebo problémy s ľadvinami tak tento cvik je pre Vás ten pravý, keďže sa týka tekutín v organizme spojte špičku palca a malíčka následne prsty narovnajte

4) Dhyani mudra: poloha pre meditáciu
– poloha Vás nielen ukľudní ale aj zbaví negatívnych myšlienok
– túto polohu možno vidieť pri bežnej meditácií Budhistov
– priložte ľavú dlaň k pravej a spojte palce

5) Ganesha mudra: prebudenie energie v celom tele
– táto pozícia je pomenovaná po Hinduistickom bohovi, považovanom za „odstraňovača prekážok“ metóda nielen zvyšuje sebavedomie ale aj odvahu.
Roztiahnutú ľavú dlaň dajte pred hruď a následne uchopte konce prstov na pravej ruke. Snažte sa ruky udržať čo najbližšie pri srdca.

6) Džnana mudra: metóda poznania a múdrosti
– cvik sa vykonáva oboma rukami tak, že špičky palcov sa dotýkajú špičiek ukazovákov pričom ostatné prsty sú vystreté. Uvoľnené ruky položte na stehná a následne sa snažte smerovať prsty smerom hore.

Cviky, ktoré napomáhajú k liečbe problémov existuje naozaj veľa. Avšak, z osobnej skúsenosti Vám odporúčam vyskúšať práve týchto šesť metód jogy prstov.

ZDROJprosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com