Dajte ruky do týchto polôh a neuveríte aké zmeny vo Vás nastanú!

Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

Na začiatku to je iba mýtus. Prvá skúsenosť to však vyvráti. Skoro všetky moje problémy sú zrazu riešiteľné. Joga prstov dokáže zázraky vrátane harmonizácie celého tela. Ak Vaše telo a myseľ budú v rovnováhe pozitívny vplyv to bude mať nielen na financie ale aj na Váš zdravotný stav.

Na duši zavládne vytúžený pokoj. Ak Vaše telo bojuje s chorobou je ten správy čas na jogu prstov, ktorá síce nevylieči ale napomôže k liečbe.

 

Jogu prstov možno vykonávať kdekoľvek, avšak je dôležité aby Vaše telo bolo vcelku uvoľnené. Je len na Vás v akej polohe budete cviky vykonávať.

1) Anjel mudra:
– Cvik napomáha k lepšej koncentrácií a upokojeniu Vašej mysle. Spojte dlane a následne priložte k Vašej hrudi, dôležité je správne dýchanie a zameranie sa na odstránenie všetkých myšlienok čo Vás privedie do stavu úplného pokoja

2) Ahamkara mudra:
– Ak pociťujete osamelosť, strach a úzkosť určite Vám tento cvik pomôže. Dotknite sa horným článkom palca stredného článku ukazováka, vznikne tak otvor medzi dvoma spomínanými prstami

3) Bhudi mudra:
– Ak máte sucho v ústach, častý pocit suchých očí alebo problémy s ľadvinami tak tento cvik je pre Vás ten pravý, keďže sa týka tekutín v organizme spojte špičku palca a malíčka následne prsty narovnajte

4) Dhyani mudra: poloha pre meditáciu
– poloha Vás nielen ukľudní ale aj zbaví negatívnych myšlienok
– túto polohu možno vidieť pri bežnej meditácií Budhistov
– priložte ľavú dlaň k pravej a spojte palce

5) Ganesha mudra: prebudenie energie v celom tele
– táto pozícia je pomenovaná po Hinduistickom bohovi, považovanom za „odstraňovača prekážok“ metóda nielen zvyšuje sebavedomie ale aj odvahu.
Roztiahnutú ľavú dlaň dajte pred hruď a následne uchopte konce prstov na pravej ruke. Snažte sa ruky udržať čo najbližšie pri srdca.

6) Džnana mudra: metóda poznania a múdrosti
– cvik sa vykonáva oboma rukami tak, že špičky palcov sa dotýkajú špičiek ukazovákov pričom ostatné prsty sú vystreté. Uvoľnené ruky položte na stehná a následne sa snažte smerovať prsty smerom hore.

Cviky, ktoré napomáhajú k liečbe problémov existuje naozaj veľa. Avšak, z osobnej skúsenosti Vám odporúčam vyskúšať práve týchto šesť metód jogy prstov.

ZDROJprosvet.cz

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na
  • 1
    Share