Cuketové špagety si zamilujete. Recept je veľmi jednoduchý, jediné čo potrebujete je správna škrabka!

A čo úroda cukiet? Pripravte si lahodné cuketové špagety. Tento recept je vynikajúci so smotanou, mletým mäsom, syrovou omáčkou alebo tuniakom. Aby boli naozaj dokonalé, povieme vám, aký škrabák na cuketové špagety potrebujete a ako z cukety pripraviť naozaj tenké špagety.

Škrabka na špagety z cukety.
Pri príprave cuketových špagiet je veľmi dôležité mať doma správnu škrabku. Toto je jediný spôsob prípravy čerstvých cuketových špagiet, ktorý je dokonalý. Ktorú škrabku na cukety mám teda použiť?

Potrebujete škrabku na zeleninu s vodorovným a ostro deleným hrotom, pomocou ktorej môžete cuketu olúpať na veľmi tenké rezance. Okrem tejto škrabky skúste na prípravu cuketových špagiet použiť aj špiralizér, čo je vlastne špirálový krájač zeleniny. Vďaka tejto pomôcke so zúbkovaným nožom budú vaše cuketové špagety dokonalé.

Ako pripraviť cuketové špagety? Je to jednoduché
Ako pripraviť špagety s cuketou? Cuketu umyte, ošúpte (šupku môžete nechať) a odstráňte semienka. Potom vezmite škrabku na zeleninu s vodorovnou zúbkovanou čepeľou a pomaly olúpte cuketu zhora nadol, aby vznikli tenké špagety. Cuketu môžete tiež vložiť do špirálového krájača a ľahko z nej vyvaľkať cuketové špagety.

Takto môžete mať cuketové špagety hotové za pár minút. Hneď po ich uvarení ich trochu osoľte. Tento trik umožní, aby cuketové špagety stále uvoľňovali vodu, ktorú potom môžete vyliať, čím sa stanú dokonalými.

Cuketová omáčka na špagety.
Premýšľate, z čoho pripraviť cuketové špagety? Máte veľa možností. Cuketové špagety sú vynikajúce s bylinkovým pestom, syrovou omáčkou, smotanovou alebo paradajkovou omáčkou. Cuketové špagety si zamilujete aj s kuracím mäsom, mletým mäsom, tuniakom, ale aj s cottagom alebo sušenými paradajkami. Pre inšpiráciu máme pre vás niekoľko receptov.

Cuketové špagety so syrom, sušenými paradajkami, cesnakom a bazalkou
Cuketové špagety orestujte na panvici na olivovom oleji. Po chvíli pridajte nakrájané sušené paradajky, cesnak nakrájaný na plátky a nasekanú čerstvú bazalku. Dochuťte soľou a korením a po 5 minútach môžete cuketové špagety servírovať na tanier. Na záver posypte strúhaným tvrdým syrom.

Cuketové špagety so smotanou
Na panvici opečte nadrobno nakrájanú slaninu, pridajte na tenké plátky nakrájaný cesnak a cuketové špagety. Dochuťte soľou, korením a smotanou. Za 5 až 10 minút ste pripravení.

Cuketové špagety ako samostatná príloha
Chcete si pripraviť cuketové špagety ako samostatnú prílohu? Nakrájajte ich v špiralizéri, osoľte a smažte na olivovom oleji asi 2 až 3 minúty. Teplé cuketové špagety vložte do hlbokého taniera a primiešajte do nich pripravenú syrovú omáčku, paradajkovú omáčku, bylinkové pesto alebo napríklad bolonskú omáčku. Cuketové špagety výborne chutia aj s kečupom a strúhaným syrom.

Zdroj: iDnes.czMimibazar.czFacebook.com | Recepty všeho druhu

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com