Čo je na tomto obrázku zle ? Len 1 z 5tich ludí vie správnu odpoveď do 20sekúnd!

Asi každý z nás počas detských čias miloval hlavolamy, hádanky a iné logické úlohy, ktorých vyriešenie z nás urobilo šťastnými a hrdými na seba samých. Keďže je to niečo, s čím sme sa stretávali už v materskej škôlke, nevyhneme sa tomu ani dnes.  Možno aj dnes v nás po vyriešení týchto hádaniek zostanú podobné pocity.

Tieto logické a postrehové úlohy však nie sú také jednoduché. Vyrieši ich len 20% ľudí, a práve preto je to pre každého výzva. Prvou úlohou je nájsť na obrázku niečo, čo nie je tak úplne v poriadku. Na tomto obrázku máme domček, stromy, akýsi kamenný plot, kopce a pole. Typické zobrazenie krajiny uprostred ktorej stojí dom. Vašou úlohou je zistiť, čo na tom nehrá.

.

.

.

.

.

.

.

 

Riešenie:
Všimli ste si na obrázku smer vetra? To je to hlavné, čo tam nesedí. Stromy ukazujú opačný smer vetra ako dym, vychádzajúci z komína. Dym z komína smeruje doprava, zatiaľ čo vetvy stromu doľava.

 

Druhá úloha spočíva na rovnakom princípe. Pred sebou máte obrázok s astronautom. Čo je na tomto obrázku nesprávne?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

Riešenie:
Ako isto vieme z hodín zemepisu, Zem má len jeden Mesiac, ktorý môže človek navštíviť. Všimnite si, že na obrázku sú 2 mesiace.

 

Na záver treba dodať, že sa tieto úlohy zameriavajú hlavne na vašu pozornosť a všímavosť. To znamená, ak ste v týchto úlohách neuspeli, nezúfajte. Predsa len to zvládne len 20% ľudí na svete.

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com